Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak żyć? Poranne wstawanie

DZIEEEEEEŃ DOBRYYYYY!!! Rok akademicki, dodatkowe zajęcia, praca, obowiązki… mają coś wspólnego – wczesne wstawanie.  Gdy o 6 rano za oknem jest jeszcze ciemno, pada deszcz a w łóżku tak przyjemnie, ciepło i każda cząstka Twego ciała sprzeciwia się nagłemu wyrwaniu ze snu, ciężko jest się zmusić do pobudki… Stop! Czas skończyć z ciężkim, niechętnym zwlekaniem się z łóżka!

Mamy dla Was kilka sposobów na to, by nie mieć problemów ze wstawaniem, od rana być pozytywnie nastawionym i z uśmiechem wyjść z domu, a oto one:

1. Nastaw budzik

1 lub max. 2 dzwonki, nie ustawiajmy 20 drzemek, które będą nasz męczyć co 5 minut… Do tego ustawmy przyjemną melodię, taki dźwięk budzika, dzięki któremu nie dostaniemy rano po głowie, a będzie „rozkręcał się powoli”. A jeżeli nadal zdarza Wam się wyłączać budzik i dajecie sobie przysłowiowe ‘jeszcze 5 min’, które zamienia się niewiadomo kiedy w 40min i w efekcie spóźniacie się wszędzie rano, to dobrym sposobem jest pozostawienie budzika / telefonu na drugim końcu pokoju, co sprawi, że rano gdy zacznie dzwonić trzeba będzie wstać z łóżka żeby go wyłączyć!

2. Muzyka na dobrą pobudkę

Po przebudzeniu i wyłączeniu budzika świetnym sposobem na przebudzenie jest włączenie ulubionej playlisty. Pełna energetycznych rytmów muzyka od razu nastawi nas optymistycznie, pobudzi nasz umysł i ciało.

3. Wpuść światło do sypialni

Tak!  Odsłońmy zasłony, zwińmy rolety i wpuśćmy do pokoju poranne światło, na które nasze oczy się ucieszą. Do mózgu dojdzie wtedy informacja „dosyć spania! jest już dzień! czas ruszyć w wir realizacji zadań!” PROGRAM SPANIE – OFF , PROGRAM DZIEŃ – ON!

4. Odrobina świeżego powietrza na pobudzenie

Następnie wpuśćmy do pomieszczenia, w którym śpimy świeże powietrze – nieważne czy jest to piękny wiosenny poranek czy deszczowa jesienna pogoda lub mroźna zima (swoją drogą zimowe wschody słońca potrafią być niesamowite! I czasem warto wstać wcześniej, by ogarniać się przy pięknym słonecznym brzasku). Świeże powietrze pobudzi nasz organizm lepiej niż nie jedna kawa! 10-20 sekund przy oknie / drzwiach balkonowych i od razu chce się zacząć działać!

5. Zimna woda zdrowia doda

Szklanka mineralnej wody nie rano a wieczorem tuż przed pójściem spać sprawi, że nasz organizm z przyczyn fizjologicznych będzie sam chciał wstać od razu po przebudzeniu, a Wy nie będziecie stawiać nawet oporu.

6. Stawiaj przed sobą nowe cele!

Myśl po przebudzeniu: co dziś mam do zrobienia? Zdanie kolosa… ale z tych przyjemniejszych… obiad z dawno nie widzianym przyjacielem po kolosie! Pomyślmy o rzeczach, które zaczniemy realizować po wyjściu z domu, o tym co czeka nas danego dnia. Może mamy jakieś pomysły na to, aby dany dzień był wyjątkowy, więc nie można długo leżeć w łóżku, tylko trzeba wstać i zacząć działać!

7. Nic tak nie budzi jak trochę ruchu

Rozruch poranny! Nie tylko na obozach sportowych! Także podczas zwykłego tygodnia, 10-15 minut ćwiczeń pomaga pobudzić krążenie, rozruszać mięśnie i pobudzić nasz organizm. Przecież każdy zna słynne „w zdrowym ciele zdrowy duch!” i tego trzeba się trzymać!

8. Budzik – wersja AKADEMIK

Jeżeli mieszkacie w akademiku, macie współlokatora, czy może w domu, ale dzielicie pokój z rodzeństwem, to możecie się umówić na wspólne budzenie. Kolego Shake Shake Wake up Wake up! Albo ściągamy kołdrę albo wiadro zimnej wody od współlokatora i od razu jesteśmy obudzeni (ale radzimy robić to z bezpiecznej odległości by uniknąć niezbyt przychylnej reakcji amatora snu ;))

Mam nadzieje, że nasze propozycje na łatwiejsze poranne wstawanie pomogą Wam z pobudkami, nie tylko w zimowe dni.  Dzięki tym kilku sposobom od rana zagości na Waszych twarzach  uśmiech, który będziecie nosić przez cały dzień! Bo życie jest piękne i nie można marnować ani chwili, nawet tej porannej! Miłego porannego wstawania!

Share this post
  , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *