Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak zwiedzać Paryż niczym Paryżanin?

Paryż to jedno z tych miejsc, o których każdy marzy by odwiedzić chociaż raz w swoim życiu. Piękne budowle, liczne muzea, jedne z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na świecie. A do tego sztuka wyglądająca do nas zza każdego zakrętu, pyszne jedzenie i niebiańskie wino oraz wisząca w powietrzu atmosfera miłości… Nie dziwne, że miejsce to uwiecznione zostało w wielu filmach i powieściach! Co zrobić by przy najbliższej okazji odwiedzając Miasto Świateł spędzić ten czas niczym rodowity Paryżanin? Jako, że już w wakacje będziecie mieli szansę spędzić razem z SHAKE IT! cały dzień w Paryżu podczas naszego studenckiego wyjazdu do Hiszpanii, podpowiadamy Wam 10 sposobów na to by zmieścić jak najwięcej Paryskości w jeden dzień zwiedzania!

Rozkoszuj się pysznym jedzeniem i jeszcze pyszniejszym winem

Z oczywistych powodów jedzenie jest niezbędnym elementem życia Paryżan. Wstydem by było odwiedzając kolebkę najbardziej docenianej sztuki kulinarnej nie sprawdzić samemu o co tyle szumu! A obiecujemy Wam – nie zawiedziecie się. Od pieczonych kasztanów na Champs-Élysées, przez pachnące croissanty aż po kolorowe makaroniki… Chrupiąca bagietka, śmierdzące sery pleśniowe z pobliskiego sklepu i szeroka gama aromatycznych win (również tych na studencką kieszeń!) – czy może być lepszy sposób na spędzenie leniwego popołudnia pod Wieżą Eiffela?

Zapatrz się na świat w koło

To na czym Paryżanie lubią najbardziej by mijał im dzień to siedzenie w kafejce na ulicy, czy ze znajomymi, czy samemu, i obserwowanie otaczającego ich życia. Siedząc nad filiżanką gorącej kawy bądź schłodzonego wina można pozwolić myślom swobodnie wędrować, w pełni ciesząc się bieżącą chwilą. Idealne uliczki ze wspaniałymi barami i kawiarniami do odwiedzenia znajdziecie między innymi na rue des Martyrs, rue Montorgueil czy rue Cler. Najlepszym uzupełnieniem takiego popołudnia jest jeszcze dodatkowo przyjaciel/przyjaciółka albo dobra książka. My moglibyśmy całe życie zmieniać tylko stoliki i nigdzie się stąd nie ruszać!

Wrzuć coś słodkiego na ząb

Może Was dziwić, że znowu wracamy do tematu jedzenia ale tego akurat nigdy za wiele! Paryż jest kopalnią wszystkiego co słodkie i ciut grzeszne. Lubicie eklerki? L’Eclair de Genie to miejsce dla Was. Jeśli zaś wolicie malownicze makaroniki zapraszamy do Pierre Herme, a po beziki pokryte kremem i czekoladą, na których myśl już nam cieknie ślinka – do Aux Merveilleux de Fred.

Daj się wciągnąć sztuce

Mieszkając w takim mieście ciężko samemu nie przesiąknąć nie powtarzalną atmosferą artystyczną. Jeśli więc chcecie być jak Paryżanie zapuście się w lokalne muzea, zagubcie w setkach sal Luwru, zachwyćcie dziełami z Musee d’Orsay, przemierzcie korytarze Wersalu, zobaczcie prawdziwe kabaretowe widowisko na Moulin Rouge i wypatrzcie jako pierwsi aspirujących artystów w dzielnicy Montmartre.

Spędź czas na świeżym powietrzu

Paryż to również dom jednych z najpiękniejszych parków miejskich. Odnajdzie swoją drogę w ikonicznych ogrodach Luksemburgu, Parc Monceau czy Parc des Buttes-Chaumont. Znajdziecie tutaj, szczególnie w weekendy, Paryżan w ich naturalnym środowisku. W cieplejsze dni polecamy wysączenie orzeźwiającego drinka nad brzegiem Sekwany, np. w jednym ze popularnych barów na świeżym powietrzu na Moście Aleksandra III: Faust, Flow czy Rosa Bonheur.

Wpadnij w zakupowy szał

Nieważne czy wolisz luksusowe marki alei Montaigne lub ulicy rue Saint-Honore, czy intymne, pełne atmosfery butiki w dzielnicy Marais, w okolicach Etienne Marcel, Saint Germain lub Batignolles, a może znane wszystkim popularne sklepy sieciowe na ulicach Chatelet i Rivioli. Paryż nie od dziś uznaje się za stolicę mody i nie tylko możecie znaleźć tu masę inspiracji na stworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego stylu, ale również znaleźć sklep, w którym plany wcielicie w życie.

Odkryj godzinę Wódziestą

Czy może być coś przyjemniejszego niż rundka po miejscowych barach w poszukiwaniu najlepszego drinka? Podpowiemy, że nigdy lampka wina nie smakuje lepiej niż wypita na pełnym chillu w południe przy ulicach skąpanych w promieniach słońca… Jeśli jednak niczym typowy student cierpisz na braki w portfelu również nic straconego! Zaopatrz się w butelkę ulubionego trunku, kocyk i udaj się do pobliskiego parku by w spokoju delektować się leniwym popołudniem. I tu przechodzimy do naszego kolejnego punktu…

Zachwyć się Wieżą Eiffela

Wieżę Eiffela możecie dostrzec z prawie każdego miejsca w Paryżu. Po zrobieniu z odległości kilku perfekcyjnych fotek na Instagrama polecamy jednak rozłożyć się u jej podnóża i w pełni podziwiać jej niesamowitą monumentalność. Szczególnie wieczorami potrafi nas zachwycić, gdy przez kilka godzin miga tysiącami światełek, budując perfekcyjną atmosferę na romantyczny wieczór we dwoje – c’est l’amour!

Złap okazję na lokalnym bazarze

W weekendy Paryżanie uwielbiają odwiedzać lokalne pchle targi, sklepy z antykami i bazary w poszukiwaniu najlepszych okazji na meble, ubrania, akcesoria czy cokolwiek innego co im wpadnie w oko. Jeśli i Wy macie w sobie żyłkę do targowania udajcie się na Saint-Ouen Flea Market między sobotą a poniedziałkiem, a i Wam może uda się utrafić wyjątkową pamiątkę. W poszukiwaniu zaś świeżych, organicznych warzyw odwiedźcie jeden z targów warzywno-owocowych, które odbywają się m.in. na Marché d’Aligre czy Marché Bastille.

Rzuć okiem na Paryż z góry

Na koniec nie zapominajmy, że Paryż to miasto jednych z najpiękniejszych widoków z dachów budynków, więc trudno się dziwić, że lokalne bary z tarasami widokowymi cieszą się taką popularnością, szczególnie latem. Piękną panoramę możecie podziwiać nie tylko z tarasów Wieży Eiffela czy Łuku Trumfalnego, ale właśnie z kieliszkiem wina w ręce na tarasach Printemps, Nuba, Le Perchoir czy Le Terrass.

Wyposażeni w taką wiedzę możecie spokojnie jechać na studencki wyjazd, wtopić się w tłumy Paryżan i w spokoju rozkoszować się niepowtarzalną asmoferą Paryża – ach ten Paris Paris!

Share this post
  , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *