Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak żyć zdrowo? Tenis

Ekskluzywny, drogi, zarezerwowany wyłącznie dla elit – jeszcze kilkanaście lat temu te przymiotniki mogły mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeżeli jednak dalej na  hasło „tenis” myślisz sobie „nie, to nie dla mnie”, to zdecydowanie najwyższa pora zmienić zdanie. W rzeczywistości nie jest to szczególnie drogi sport, a w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej dostępny – w większych miastach na korty tenisowe można natknąć się dosyć często. Nie jest więc specjalnie ekskluzywny,  co najwyżej elegancki. Ale czy to źle? Nasi Partnerzy z projektu Tenis Przyjacielem Studenta, tłumaczą dlaczego każdy student powinien spróbować tego sportu.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć grę w tenisa

Grać można praktycznie w każdym wieku, wśród entuzjastów tenisa spotkamy zarówno dzieci, jak i dziarskich osiemdziesięciolatków (tak, to nie żart!). No właśnie, ale co właściwie można zyskać grając?

Tenis czyli zdrowie przede wszystkim

Oprócz oczywistych plusów wynikających z regularnej gry, takich jak super sylwetka (godzina treningu pozwala spalić nawet 600 kalorii! coś idealnego gdy przygotowujemy się na sezon bikini w trakcie studenckich wyjazdów) lub zwiększona pojemność płuc, tenis przynosi też wiele innych korzyści zdrowotnych. Lekarze zgodnie twierdzą, że trening tenisowy przynajmniej dwa razy w tygodniu nie tylko zwiększa odporność, ale przeciwdziała też takim przypadłościom jak cukrzyca, choroby serca i naczyń czy osteoporoza. A jak wiadomo: w zdrowym ciele zdrowy duch. Oprócz korzyści fizycznych tenis to doskonały sposób na relaks. Wymaga dużo koncentracji i pozwala zapomnieć o trudach całego dnia. A więc, czy warto odważyć się na pierwszy krok i złapać za rakietę? Oczywiście, że tak!

Samemu, czy z trenerem?

Tenis jest bardzo technicznym sportem, a początki są zawsze najtrudniejsze. Dlatego żeby zbyt szybko się nie zniechęcić treningi warto rozpocząć z trenerem. No tak, ale czy to nie będzie kosztować fortuny? Oczywiście, trenerzy są różni – tak samo różne są ceny, jakie dyktują za swoje usługi. Jeżeli zdecydujemy się na zajęcia grupowe (co jest bardzo polecane na początku tenisowej „kariery”), koszt rozkłada się na kilka osób i cena jednej godziny gry może wahać się już w granicach 15-30 zł. Wcale nie tak dużo, prawda? Dla studenckich kieszeni mamy dodatkową dobrą nowinę:  studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowali program Tenis Przyjacielem Studenta, w skrócie TPS.

O co chodzi w TPS?

Tenis Przyjacielem Studenta to projekt, który dotyczy studentów wszystkich uczelni warszawskich studiujących zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Projekt polega na dwudniowym nauczaniu studentów podstaw gry w tenisa ziemnego. Pierwszego dnia poznają oni technikę tzw. podstawowych uderzeń czyli forehandu i backhandu oraz woleja. W drugim dniu trenerzy skupią się na smeczu i serwisie, który uważany jest przez wielu jako „najtrudniejsze zagranie” w tenisie. Celem jaki wyznaczyli sobie trenerzy TPS jest abyście już drugiego dnia samodzielnie rozgrywali między sobą wymiany.

ulotkaTPS

Druga edycja TPS odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2015 roku, zostaną w niej zorganizowane grupy „tygodniowe” (treningi w środę i piątek) oraz „weekendowe” (sobota i niedziela), dzięki czemu każdy ze studentów będzie mógł wybrać dogodny dla siebie termin treningów. Koszt udziału w TPS jest uzależniony od terminu treningów: dla grup „tygodniowych” to 80 zł, natomiast dla grup „weekendowych” 90 zł. Koszt jaki proponują organizatorzy za udział w TPS jest bardzo niski w porównaniu z ofertą szkół tenisowych działających na rynku. W ramach tej kwoty każdy uczestnik ma zapewnione dwa treningi w grupie 3-osobowej trwające 1,5 godziny, możliwość wypożyczenia sprzętu gdyby nie posiadał własnej rakiety oraz „pakiet startowy”. Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na poziom umiejętności, który określają w momencie zapisów. Na ich podstawie powstaną grupy o różnym poziomie zaawansowania, a trenerzy dzięki temu lepiej opracują odpowiedni dobór ćwiczeń i metod nauczania.

UWAGA!! liczba miejsc jest ograniczona do 120. Zapisy rozpoczną się 14 października o godzinie 20:00, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

O dalszych zaletach gry można mówić jeszcze w nieskończoność.  Rozwiązanie jest jedno – czas rozpocząć swoją przygodę z tenisem ziemnym. Do zobaczenia na korcie!

Share this post
  , , , , , ,


One thought on “Jak żyć zdrowo? Tenis

  1. Gram w tenisa od kilku lat, co prawda z może dłuższymi przerwami, ale zgadzam sie – Tenis to sport na lata! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *