Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak spędzać czas wolny? Planszówki

Masz wolny wieczór? Chcesz fajnie spędzić ze znajomymi czas, a nie masz ochoty na kolejny wypad do klubu, czy też mocno alkoholową domówkę? SHAKE IT! Team ma dla  Ciebie idealne rozwiązanie – PLANSZÓWKI! Pewnie część z Was pomyśli: “Gry planszowe? Serio?!?”. Tak! Właśnie, że tak! Zostawmy gdzieś daleko za sobą stereotypy o grach powiewających nudą, gdzie rzuca się kostką, liczy na to, że pole będzie premiowane, a pionek wygląda jak zwykły stożek. Pojawia się całkiem nowa era, w której planszówki przechodzą swoje wielkie odrodzenie i cieszą się nie małym powodzeniem, również na wyjazdach studenckich! Poniżej zaprezentujemy Ci pięć, naszym zdaniem, ciekawych gier, które godnie możemy polecić, gdyż sami je uwielbiamy!

JUNGLE SPEED (PRAWO DŻUNGLI)

funzone (2)

Towarzyska gra, która jest idealna na każdą okazję. Jest Was dużo? Super, może być nieograniczona liczba graczy! Jest Was mało? Też da radę, obyś nie był sam. Znacie się czy też nie? Nie ma to znaczenia zaraz się wszyscy poznamy. W grze liczy się refleks, spostrzegawczość, oraz zręczność. Gra świetnie się sprawdza na imprezie, na plaży, a nawet w pociągu! Zasady są banalne – każdy z graczy dostaje karty, których musi się pozbyć, jednak by to się udało, w odpowiednim momencie należy złapać totem. Jeśli złapiesz go w nieodpowiednim momencie, bądź w ogóle tego nie zrobisz musisz zebrać karty przeciwników – a to źle wróży :P Talia kart zawiera rysunki, które są bardzo, ale to bardzo do siebie podobne, dlatego pomyłki zdarzają często przez co jest jeszcze zabawniej, a gra może się toczyć i toczyć. Nie raz bywało, że ktoś został z jedną kartą, a za chwile miał ich 30. W tej grze wszystko jest możliwe. Jesteśmy jej fanami bo świetnie się sprawdza na wyjazdach. Może masz ochotę sprawdzić kto jest królem dżungli SHAKE IT! Team czeka na wyzwania!:D

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA

wsiasc-do-pociagu-gra-bydgoszcz

Gra o tematyce kolejowej, ale absolutnie nie trzeba być jej fanem żeby się w niej zakochać :) W rozgrywce może brać udział od 2 do 5 osób, jednak gra ma jeden minus w pociągu raczej ciężko będzie nam się grało w pociągi :P Spowodowane jest to tym, że gra jest przygotowana starannie, posiada mnóstwo elementów oraz kart. Wszystko może wydawać się skomplikowane, lecz tak nie jest! Gra jest przyjemna i szyba do zrozumienia: polega na budowaniu tras kolejowych za, które gracze uzyskują punkty. Trzeba obrać strategię i nie dać uprzedzić się przeciwnikom. Pomimo swojej prostocie zasad, jej grywalność jest bardzo duża i kryje wiele rozwiązań. Jeden z naszych pilotów ją posiada. Jak myślisz kto jest fanem gry Wsiąść do Pociągu: Europa ? ;)

DIXIT

dixit-gra-planszowa-bydgoszcz

Chyba nasz faworyt jeśli chodzi o to, co w tej grze może się wydarzyć – a wydarzyć może się wszystko! To niesamowita gra, która wyzwala ogromną dawkę kreatywności. Podczas gry nasza wyobraźnia zabiera nas tam, gdzie w danym momencie chcemy. Z pewnością przypadnie każdemu do gust od pierwszej rozgrywki, zasady są łatwe i przyjemne. Najważniejsze w Dixit są karty, które są niezwykłe, ponieważ każda z nich zawiera niejednoznaczną, interesującą ilustrację. Gra polega na tym, że w każdej turze jeden z graczy zostaje narratorem, czyli wymyśla skojarzenie do jednej ze swoich kart. Skojarzeniem może być pojedyncze słowo, zdanie, fragment piosenki, cytat, a nawet dźwięk. Co tylko nam się podoba – nie ma ograniczeń dla naszej wyobraźni. Kolejno gracze patrząc w swoje karty, szukają pasującej do podanego hasła. Wybrane karty wszystkich gracz są tasowane i wykładane – zaczyna się obstawianie, która to karta może być narratora. W zależności jak potoczy się obstawianie, tak będą przydzielane punkty. Ważne aby motyw wymyślony przez narratora nie był ani za łatwy, ani za trudny, gdyż jak nikt nie zgadnie albo wszyscy odgadną, która karta jest narratora, dostaje on 0 punktów. Gra idealnie sprawdza się na imprezie, wyjazdach SHAKE IT!, w podróży – tak w pociągu też :P Dixit posiada wiele dodatków także nigdy nie powinna się znudzić, plus co człowiek to skojarzenie, a wiemy, że potraficie być baaaaaardzo kreatywni! Polecamy na 100%!

AGRICOLA

agricola-gra-planszowa-bydgoszcz

Gra z prawdziwego zdarzenia. Agricola to wymagająca symulacyjno – ekonomiczna planszówka. Wciągająca na kilka godzin, dająca wiele możliwości oraz dróg do zwycięstwa. Trzy warianty gry (jednoosobowy, familijny, pełny) gwarantują nam to, że każda rozgrywka będzie inna. W grze liczy się nasz spryt i strategiczne podejście do każdego wykonywanego ruchu. Jej solidne wykonanie przenosi nas w świat rolnictwa, stajemy się gospodarzami z prawdziwego zdarzenia :) Dbamy o swoje domostwo, domowników, plony itp. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów, lecz nie jest to takie proste. Punktacja jest tak skonstruowana, że należy w sposób zrównoważony dbać o swoje gospodarstwo :)  Z każdym momentem wyłożenia karty na plansze odkrywa się niezmierzony wachlarz możliwości, dzięki czemu można grać i grać… jak to ostatnio miało miejsce do północy :P Gra również jest w posiadaniu, tym razem, jednej z pilotek SHAKE IT!u. Domyślacie się kto lubi z mieszczucha zamienić się na kilka godzin w rolnika? ;)

STUPROMILOWY LAS

stupromilowy las

Dla tych, którzy chcą połączyć imprezę zakrapianą alkoholem z planszówkami i nie chcą, aby był to po raz kolejny alkochinczyk, mamy propozycję nie do odrzucenia! :D Gra iście w melanżowym klimacie, humor w tej grze sięga zenitu, a po rozgrywce mogą wystąpić zakwasy w brzuchu od śmiania się. Zawodnicy to niebywałe postacie, które dostały miano najwytrwalszych mieszkańców lasu pod względem alkochłonności. Pewne jest to, że gry nie da się ukończyć będąc trzeźwym!:) Podczas rozgrywki gracze będą musieli wykonywać różne zadania, zarówno słowne jak i fizyczne, pojedynki czy też wyścigi. Ciekawym motywem gry jest to, że każda z postaci ma dwie, specjalne cechy, które łamią standardowe zasady Stupromilowego lasu. Na początku gracze ustalają co piją oraz jaką pojemność, dzięki czmeu mamy wpływ na to w jakim stanie zakończymy grę :P Gra wykonana na średnim poziomie wizualnym, ale im będziemy na dalszym polu tym bardziej będzie nam się podobać :P Podsumowując, jeśli chcesz w totalnym absurdzie pić shoty ze znajomymi – to idealna pozycja!

Na koniec – jaka by to nie była gra planszowa, liczy się to, że spędzamy razem ze znajomymi czas. Taka forma czasu jest dużo ciekawsza niż kolejna godzina scrollowania portali społecznościowych, a do tego jest idealna na studencką kieszeń. Jeśli ktoś ma ochotę opowiedzieć o swoich ulubionych grach, bądź po prostu chce zagrać z SHAKE IT! Teamem to piszcie śmiało! Jesteśmy fanami planszówek i czekamy na Was!

 

*Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z portalu Centrum Gier Pegaz oraz Grajmy Razem
Share this post
  , , , ,


One thought on “Jak spędzać czas wolny? Planszówki

  1. Rozumiem że ciśniemy vol. 2 tego wpisu i opiszemy Carcassone, Magię i Miecz, Jengę i inne ;D
    Dobra robota! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *