
SHAKE IT! Grecja:
Nea Potidea
Po raz kolejny zapraszamy Was do malowniczej Grecji! Nea Potidea to idealne miejsce na wypoczynek po zmaganiach z egzaminami podczas kampanii wrześniowej. Gwarantowana wspaniała pogoda, cudowne plaże, sielankowa atmosfera dnia i wieczorne imprezy przy winie i ouzo. Idealne miejsce żeby sprawdzić jak wygląda totalny grecki relaks!
Dla studentów pierwszego roku mamy niespodziankę: Wielka Grecka Zerówka to specjalnie dla Was przygotowany program animacyjny. Na warsztatach dowiecie się na czym tak naprawdę polegają studia i jak przeżyć na uczelni!
Dokąd jedziemy? Nea Potidea, Grecja
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Spoglądając na mapę Grecji z łatwością możemy wyróżnić Półwysep Chalcydycki – wygląda jak „Trójząb Posejdona”, a jego główna część rozcapierza się na 3 palce: Athos, Sithonie i Kassandrę, które łączą w sobie widoki morza i gór. Na ostatniej z gałęzi – Kassandrze – położona jest właśnie Nea Potidea.
Wyróżnikiem miejscowości jest niesamowity kanał długości 1250 m łączący Zatoki Thermaikos i Toroneos, który sprawia, że Półwysep Kassandra jest w rzeczywistości wyspą. Ta mała, urokliwa miejscowość stanowi miejsce docelowe wielu turystów ze względu na swoje szerokie, piaszczyste plaże otoczone sosnami prawie sięgającymi krystalicznie czystej wody. Nie ma tu czasu na nudę! Poza odkrywaniem kolorowego podwodnego świata Morza Egejskiego, uprawianiem sportów wodnych (surfing, narty wodne, nurkowanie, łodzie typu banan), czy korzystaniem z życia nocnego, Nea Potidea umożliwia również zobaczenie wielu atrakcji historycznych i archeologicznych, m.in. bizantyjskiej fortecy z XV wieku czy pomnika grobowego Świętego Pawła.
Wyjazd Grecja 2016 w skrócie:
Miejsce:
Nea Potidea, Grecja
Organizator:
SHAKE IT! Travel
Dostępne turnusy:
17 – 29 września 2016
Liczba uczestników:
ok. 200 osób
Cena wyjazdu (najlepsza!):
FIRST MINUTE: 749 zł!
STANDARD: 849 zł!*
Zakwaterowanie? Urokliwe greckie wille
Zakwaterowani jesteśmy w kilku trzygwiazdkowych hotelach / apartamentowcach, rozrzuconych w promieniu kilkuset metrów, nad samym morzem, w Nea Potidea. Każdy z nich znajduje się bezpośrednio przy lub zaledwie 30m od plaży. W najbliższej okolicy znajdują się tawerny, kawiarnie, supermarkety itp.
Właściwie w każdym hotelu mamy do dyspozycji ogród, w którym zapewnione jest miejsce do grillowania. Wszystkie apartamenty wyposażone są w kuchnie z lodówką i mikrofalówką, wentylator, TV, pościel i małe ręczniki. Oczywiście każdy posiada osobną łazienkę z prysznicem. W zależności od ośrodka zapewnione jest również sprzątanie pokoi w trakcie pobytu, bezprzewodowy Internet (Wi-Fi) oraz sejf. Szczegółowe informacje o apartamentach wraz ze zdjęciami mam dla Was tutaj: Grecja 2016 – szczegóły zakwaterowania
- Urokliwe, greckie wille
(apartamenty 2-6 osobowe z łazienką i aneksami kuchennymi) - Zakwaterowanie tuż przy samej plaży
- Ogródki z miejscem na grillowanie i chillout,
- Bogaty program animacyjny i fakultatywny
(m.in. Ateny, Meteory, Saloniki)
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Wyżywienie: totalna swoboda!
Wszystkie apartamenty posiadają w pełni wyposażone aneksy kuchenne. W okolicy jest kilka sklepów. Jedzenie można przygotować samemu lub skorzystać z położonych w mieście i przy plaży knajpek, które dla naszej grupy szykują specjalne menu studenckie. Ceny zaczynają się od ok. 6 euro za drugie danie.
W niedalekiej odległości od naszej miejscowości jest duży supermarket z dużo niższymi cenami do którego będziemy organizować regularne przejazdy autokarami.
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Wyjazdy z SHAKE IT! to gwarancja niezapomnianych imprez, do których będzie się wracać jeszcze długo po zakończeniu studiów. Są to najbardziej męczące a jednocześnie najbardziej relaksujące wakacje, jakie można sobie wyobrazić – w sam raz na odreagowanie wrześniowej sesji. Ogólnie mówi się, że wspomnienia dzielą się na te, które fajnie pamiętać ale wstyd opowiadać i na te, które wstyd pamiętać ale fajnie opowiadać – z SHAKE IT! będziesz miał każde :)
Maciek, 26 lat, Warszawa

Wyjazdy z SHAKE IT! to zdecydowanie świetnie spędzony czas. Mega mili, tryskający energią i pozytywnie nastawieni do życia piloci nakręcają do działania. Niezwykła atmosfera, zabawa do białego rana w gronie innych niesamowitych studentów. Do tego urozmaicony czas ciekawymi wycieczkami. Gwarantowany powrót z uśmiechem na twarzy, nowymi znajomościami i wspaniałymi wspomnieniami. Gorąco polecam!
Julka, 22 lata

SHAKE IT! – polecam, bo lubię! Dzięki nim, a raczej razem z nimi, odwiedziłam najpiękniejsze miasta Europy, mialam okazję wylegiwać się na Polach Elizejskich po calym dniu zwiedzania Paryża, robić zakupy na największym i najbardziej kolorowym bazarze w Barcelonie, zajadać najsmaczniejsze dania kuchni włoskiej w Rzymie i prażyć się w słońcu na czarnogórskich plażach. Najpiękniejsze widoki, z najbardziej kolorowych zakątkow świata, a do tego przesympatyczni ludzie, z którymi znajomość przetrwała już lata:) Dodatkowo ich cena, ahh, co tu dużo mówić, gdyby nie SHAKE IT! moje lata studenckie byłyby szare i nudne.
Justyna, 27 lat

Polecam wakacje z SHAKE IT! Travel każdemu, kto chce przeżyć super przygodę, zobaczyć mnóstwo ciekawych i pięknych miejsc oraz poznać przy tym wspaniałych ludzi. Na pewno wybiorę się jeszcze nie raz na takie wakacje. Gwarantowana świetna zabawa uwieczniona przez fotografa na pięknych zdjęciach. Aż szkoda bylo wracać do rzeczywistości.
Milena, 24 lata

Dodatkowe atrakcje
Budapeszt
Budapeszt – stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872-73 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju (geograficznie – Średniogórze Zadunajskie) oraz Pesztu – na lewym (geograficznie – Średniogórze Północnowęgierskie i Wielka Nizina Węgierska). Dzięki takiemu położeniu Budapeszt jest uważany za jedną z najpiękniej położonych stolic świata.
Koszt: w cenie wyjazdu
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Ateny
Choć sercem Aten jest niepodważalnie Akropol – miejsce niegdyś stanowiące ośrodek władzy i kultu religijnego, pierwszy punkt na mapie zwiedzania każdego turysty – to stolica Grecji kusi odwiedzających znacznie większą liczbą atrakcji. Wieża Wiatrów, teatr Dionizosa, Asklepion, agora… to tylko niektóre z nich. Zachowane do dziś ruiny zachwycają swoim pięknem, przypominając czasy największej świetności Aten.
Całodniowe zwiedzanie stolicy Grecji z licencjonowanym przewodnikiem. Zdecydowane „must see” dla każdego odwiedzającego Grecję!
Koszt: ok. 50 euro
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Meteory
Fantastyczne formacje skalne, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, należą do największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej. Nazwa pochodzi od czasownika meteorizo („unosić się w powietrzu”) a szczyty skalnych wież, sięgające 540 metrów n.p.m., uwieńczone są jednymi z najniezwyklejszych klasztorów na świecie. Do dziś przetrwało zaledwie 6 z 24 klasztorów, z czego prawie wszystkie są zamieszkałe i otwarte dla turystów.
Koszt: ok 40 euro
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Saloniki
Saloniki są drugim co do wielkości miastem Grecji, w którym w pełni można odczuć lokalną kulturę. Nazwa miasta pochodzi od imienia królowej Thessaloniki, żony króla Kasandra, jego założyciela.
W trakcie wycieczki prowadzonej przez licencjonowanego przewodnika będziemy mogli zobaczyć m.in. Plac Arystotelesa, rotundę świętego Jerzego, bazylikę św. Dymitra, bazylikę św. Zofii, Łuk Galeriusza, Akropol, Białą Wieżę, Muzeum Archeologiczne oraz Macedońskie Muzeum Etnograficzne.
Koszt: ok. 25 euro
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Rejs statkiem
Umiejscowienie Nea Potidea sprawia, iż jest to wyśmienita baza wypadowa do zwiedzania licznych pobliskich plaż i wysepek. Najpierw odwiedzimy Athos – górzysty półwysep posiadający status okręgu autonomicznego, zamieszkiwanego wyłącznie przez mnichów prawosławnych, gdzie będziemy mogli podziwiać liczne klasztory. Rejs będzie trwał cały dzień, oczywiście w towarzystwie przewodnika opowiadającego o mijanych widokach.
O wyjątkowym pięknie greckich wód świadczy, iż w trakcie rejsu zdarzało nam się nawet płynąć razem z delfinami!
Koszt: ok. 25 euro
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Wieczór grecki
Toga Party? Czemu nie! Z nami poczujesz się niczym greccy Bogowie na Olimpie raczący się ambrozją i smakowitościami podczas, gdy zabawiano ich lokalnymi tańcami i pieśniami. Przebrani w greckie szaty i z głową przyzdobioną wieńcem laurowym zapraszamy do lokalnej knajpy na wieczór wypełniony zorbą, rakiją, rarytasami i tańcami do białego rana!
Koszt: ok. 10 euro
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Wybrzeże Kassandry
Pierwszy od lewej „palec” półwyspu Chlcydyckiego – półwysep Kassandra, jest znany z piniowych gaji, słonecznych plaż i obłędnych zatok. W trakcie pobytu w Grecji udamy się w kilkugodzinną objazdówkę po okolicznych miasteczkach, ukrytych plażach i nieodkrytych zakątkach. Więcej na temat uroków półwyspu możecie przeczytać na naszym blogu.
Koszt: ok. 5 euro
Igrzyska Olimpijskie
Z SHAKE IT! Travel macie szansę poczuć się niczym Starożytni Grecy i wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju Wielkiej Corocznej SHAKE IT! Olimpiadzie! W planach wiele konkurencji, które pokonały niejednego śmiałka, a na koniec wieczorny festiwal niebiańskich trunków, gdzie najdzielniejsi z najdzielniejszych zostaną nagrodzeni laurem zwycięstwa.
Sport to Wasza pięta Achillesowa? Nic straconego! Poza sportowymi emocjami w Nea Potidea czeka na Was również Alkoolimpiada, gdzie poddane próbie będą Wasz refleks, koordynacja i przede wszystkim mocna głowa.
Koszt: w cenie wyjazdu
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Wieczorne imprezy
To co zawsze na naszych wyjazdach jest na pierwszym miejscu to wieczorna integracja – świetna zabawa, nowe znajomości, przyjaźnie na całe życie. Dodatkowo na tym wyjeździe planujemy nie jedną szaloną noc na plaży!
Koszt: w cenie wyjazdu
Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Cena / zapisy / rejestracja
Cena wyjazdu podana jest poniżej. Zapisy na wyjazdy odbywają się za pomocą systemu rejestracyjnego >>
Cena obejmuje:
- Zakwaterowanie (9 noclegów w hotelu*** w apartamentach 2, 3, 4 i 5 osobowych),
- Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, WC, DVD),
- Ubezpieczenie KL oraz NNW,
- Zwiedzanie Budapesztu w drodze do Grecji,
- Odjazdową koszulkę wyjazdową,
- Troskliwą opiekę organizatorów,
- Niezapomnianą atmosferę studenckich wyjazdów.
Cena nie obejmuje:
- Opłaty klimatycznej (20 euro zbierane w autokarze),
- Kaucji na wypadek zniszczeń w hotelu (10 euro zbierane w autokarze, zwracane przy wykwaterowaniu),
- Wyżywienia: wszystkie apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne,
- Wycieczek fakultatywnych (w najlepszych cenach!).
Wyjazd Grecja 2016 w skrócie:
Nazwa wyjazdu: SHAKE IT! Grecja 2016
KOD: GR0116
Termin: 17 – 29 września 2016
Miejsce: Nea Potidea, Grecja
Zakwaterowanie: klimatyczne hoteliki greckie
Transport: Autokar klasy LUX
Liczba uczestników: ok. 200 os.
Cena: FIRST MINUTE 749 zł | STANDARD: 849 zł
Świadczenia w cenie: 9 noclegów (2, 3, 4 i 5 osobowe apartamenty z aneksami kuchennymi), transport, zwiedzanie Budapesztu, ubezpieczenie
Dodatkowe opłaty: 20 euro (opłata klimatyczna)
Plan ramowy wyjazdu Grecja 2016:
Poniżej przedstawiamy ramowy plan wyjazdu. Terminy są umowne i mogą ulec zmianie.
- Dzień 1 ( września 2016): wyjazd z Polski w godzinach wieczornych (z Warszawy ok. godziny 21:00) w kierunku Grecji.
- Dzień 2 ( września 2016): przyjazd do Budapesztu w godzinach porannych. Całodzienne zwiedzanie Budapesztu wraz z czasem wolnym na obiad i możliwością odwiedzenia term. Wyjazd w stronę Grecji w godzinach wieczornych.
- Dzień 3 ( września 2016): przyjazd do Nea Potidea w godzinach wczesnopopołudniowych, zakwaterowanie, spotkanie informacyjne, odpoczynek, impreza zapoznawcza.
- Dni 4 – 11: plażowanie, wycieczki fakultatywne (Ateny, Meteory, Saloniki, wieczór grecki, rejs imprezowy), imprezy do rana – generalnie świetna zabawa.
- Dzień 12 ( września 2016): poranne wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski koło południa.
- Dzień 13 ( września 2016): powrót do Warszawy w godzinach popołudniowych (koło 18:00).
*Możliwość dosiadki w Lublinie, Częstochowie, Katowicach, Krakowie i wszędzie na trasie przejazdu. Przy grupie powyżej 20 osób chętnych istnieje również możliwość zorganizowania dojazdu z dowolnego miejsca w Polsce w cenie wyjazdu
Uczestnicy
Wyjazd organizowany jest na ok. 200 osób. Naszą grupę docelową stanowią oczywiście studenci (przedział wiekowy 18 – 32 lata), ale jeżeli nie jesteś studentem (np. jesteś maturzystą lub skończyłeś już dawno studia) nie krępuj się i jedź z nami. Jedynym warunkiem jest ukończone 18 lat i chęć do zabawy
Kadra
Kadrę na wyjazdach to SHAKE IT! Team: piloci wycieczek, animatorzy, fotografowie, DJe, instruktorzy narciarstwa i snowboardu, generalnie pasjonaci tego co robią i przede wszystkim profesjonaliści. Wszyscy nastawieni na dobrą zabawę i opiekę nad Wami!
Koordynatorzy / kontakt
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania szczegółowe, wątpliwości, chcecie się z nami czymś podzielić – nie wahajcie się i piszcie / dzwońcie!
Najlepiej kontaktować się z nami:
- przez formularz kontaktowy lub chat (widoczny w prawym dolnym rogu ekranu),
- telefonicznie pod numerem infolinii
+48 73 37 74253 (+48 73 37 SHAKE), - mailowo na adres biuro@shakeit.pl.

Maciej Dukata

Zuzanna Gutkowska