Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Podróże – jedyny wydatek, który wzbogaca

I choć może to niektórych zdziwić, nie mówimy w tym przypadku o pieniądzach – a przynajmniej nie tylko o nich. Prawdziwą walutą, w której zwracają Wam się korzyści z podróży to radosne doświadczenia. Rzeczy materialne szybko tracą na wartości, zużywają się, zmienia się moda, i nagle okazuje się, że zainwestowaliśmy masę pieniędzy w coś z czego ani nie cieszymy się już od dawna, ani nie możemy dalej korzystać. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, o to 5 powodów, dla których podróże to jedyny wydatek, który Was wzbogaci.

Podróże to radosne wyczekiwanie

Nie musicie nawet wyjechać jeszcze w żadną podróż by na wiele tygodni wcześniej cieszyć się już na samą myśl o niej. Planowanie wycieczek, bookowanie lotów, dogadywanie ze znajomymi trasy zwiedzania, miejsc do odwiedzenia, rzeczy do zabrania… Takie marzenie na jawie choć nie jest zbytnio produktywne (no może poza momentem, gdy jesteś na naprawdę nudnym wykładzie) to nie da się ukryć, że jest cholernie ekscytujące :D

Podróże to zbieranie niepowtarzalnych wspomnień

Szafa pełna kolorowych szpilek i torebek, albo skrzynka na narzędzia ze wszystkimi rodzajami śrubek na świecie, dają pewien rodzaj satysfakcji, nie da się ukryć. Czy da się jednak go porównać z uczuciem po tym jak właśnie skończyłeś kąpiel w turkusowych wodach Adriatyku? Albo widoku klasztorów w Meteorach, unoszących się na szczytach stromych masywów skalnych niczym zawieszone w chmurach? Wspomnień takich jak te nie znajdziecie w sklepach odzieżowych…

Podróże to relaks aż do szpiku kości

Nawet jeśli nie zaplanowaliście typowo wypoczynkowych wakacji, a takie z napiętym harmonogramem zwiedzania czy pełne ciekawych aktywności, to już sam fakt wyjazdu, takiego chwilowego “przestoju” na studiach czy w pracy spowoduje, że będziecie o wiele bardziej zrelaksowani. Jeśli tylko usuniemy z naszego dnia stresory towarzyszące nam w codziennym życiu to nieuniknienie nachodzi nas poczucie szczęścia – nieważne czy w danej chwili przemierzamy zatłoczone ulice Barcelony czy wylegujemy się na włoskich plażach.

Podróże to głębsze poczucie więzi

Jest to zupełnie nieintuicyjne połączenie – udajecie się w podróż samotnie a kończycie z masą nowych znajomości, nowym zasobem słownictwa z zupełnie obcych języków, umiejętnością odnalezienia w dalekich zakątkach świata i ogólnie lepszym zrozumieniem dla otaczających Was kultur i świata. Nagle przekonujecie się, że nic nie sprawia takiej radości jak pomocny nieznajomy w nowo odwiedzonym kraju, a znajomości zwarte podczas podróży potrafią następnie przetrwać najbardziej wymagające próby czasu.

Podróże to odnalezienie siebie

Oddanie się w ręce wielkiego, obcego świata to najlepszy test na poznanie siebie samego. Opuszczając schronienie przytulnego i bezpiecznego domu, będąc postawionym przed nowymi, niespodziewanymi sytuacjami, dopiero odkrywacie na co tak naprawdę Was stać i jakie wartości są dla Was najważniejsze. Od tego jak poradzicie sobie z napotkanymi problemami i przeciwnościami po sytuacje, które sprawią, że poczujecie się wyjątkowo pewni siebie – nic tak nie otwiera oczu na nas samych jak podróże.

Ale jak nie wierzycie, że podróże wzbogacają to Was nie namówimy… idźcie do sklepu po nowy modny gadżet i setny ciuszek. Wyślemy Wam kartkę z kolejnych podróży ;)

Share this post
  , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *