Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Podróże, które każdy 20-latek powinien odbyć

Każdy z nas lubi podróże dalsze czy bliższe i marzy o odwiedzeniu pięknych zakątków świata. Jak to zwykle bywa na codzień brakuje nam jednak czasu (i szczególnie pieniędzy – ale są na to sposoby) by od razu spełnić swoje wszystkie zachcianki. SHAKE IT! Team przygotował więc dla Was prawdziwy niezbędnik jeśli chodzi o podróże dwudziestolatka – ile z tych wyjazdów macie już odhaczone?

Rejs jachtem

Szum fal, słoneczne promienie, zimny drink w ręku i bezkres wód w koło – jaki lepszy sposób na spędzenie wakacji można sobie wymarzyć? Niektórym może się wydawać, iż są to wakacje pełne niewygód i ograniczonej swobody. Nic mylnego! Wyjazd na żagle pozwala Wam codziennie budzić się do najpiękniejszych widoków niczym z okien najeksluzywniejszych hoteli. Przebywanie na łódce z paczką znajomych najlepiej sprzyja integracji – wspólne przygotowywanie posiłków, długie wieczory nad winem i partią w kalambury… Obcowanie z innymi i wspólne pogaduszki to jedna z największych zalet żeglugi. Dodatkowo jest to wyśmienita okazja by zdobyć nowe umiejętności – wiązania węzłów, nawigacji, obsługi radia, czy też… przygotowania domowego obiadu. Nieważne czy macie szansę sunąć po odległych wodach nieznanych mórz i oceanów, czy też po swojskich mazurskich jeziorach. W trakcie rejsu liczy się tylko dobra zabawa i jeszcze lepsze towarzystwo, czyli to co najważniejsze jeśli chodzi o podróże dwudziestolatka. Możecie się o tym wszystkim przekonać czytając relację z rejsu jednej z uczestniczek SHAKE IT! Sailing Week.

Podróż autostopem

Jeśli należysz do osób, które mają dosyć uporządkowanego codziennego życia, ciągłego planowania na miesiąc wcześniej, deadlinów narzucanych z góry przez uczelnię i pracodawcę to podróż autostopem jest właśnie dla Ciebie! Wystarczy wyznaczyć sobie ramy czasowe (w końcu kiedyś trzeba wrócić do codzienności) oraz mieć mgliście ustalony cel podróży i w drogę. Witaj wszelkie przygody i nieprzewidywane zdarzenia na trasie z dużą dawką dystansu i entuzjazmu. W ostatecznym rozrachunku co za różnica, że planowałeś jechać na południe Włoch a poznałeś ekipę z Londynu w drodze i wylądowaliście wspólnie we Francji? Czy naprawdę coś zmienia fakt, że dojedziesz na miejsce dzień później bo jeden z kierowców podrzucających Cię po drodze zaproponował byście zrobili kilkugodzinną przerwę na miejscowym festiwalu kulinarnym? Jeśli masz jednak obawy wobec samodzielnej podróży autostopem sprawdź w naszym artykule Autostopem przez świat jak najlepiej przygotować się do takiej wycieczki.

Wyjazd solo

Kto powiedział, że wakacje trzeba zawsze spędzać wśród tłumów – z grupą znajomych, z rodzicami, na wyjazdach zorganizowanych. Czasem dobrze jest wyruszyć w podróż samodzielnie otwierając się tym samym w pełni na nowe doznania. Wyjazd w pojedynkę pozwoli Ci nie tylko sprawdzić się w nowej sytuacji, zobaczyć jak radzisz sobie w obcym miejscu, porozumiewając się każdym innym sposobem niż język ojczysty (polecamy mowę ciała ;)), jak reagujesz na nieoczekiwane zmiany i przygody. Pozwoli Ci taka podróż o wiele łatwiej zawrzeć nowe znajomości – kto wie, może niektóre z nich będą na całe lata, a inne może jedynie na jedną noc ale za to jaką intensywną :D Na co dzień jesteśmy ciągle pod wpływem innych, ich opinii i decyzji. Wymieniając podróże dwudziestolatka nie da się pominąć wyjazdu w pojedynkę. Będzie on wyśmienitą szansą na uniezależnienie się od innych, spędzenie czasu na autorefleksji i lepszym poznaniu samego siebie.

Survival trip na łonie natury

Wydaje Ci się, że do wymarzonych wakacji potrzebujesz luksusowego pokoju z klimatyzacją, basenu w ośrodku, obsługi na każde zawołanie i barku all inclusive? Otóż nie! I bez tych wszystkich wygód jesteś w stanie spędzić niezapomniane wakacje na łonie natury. Po całodziennym siedzeniu w hałaśliwym, zakorkowanym i zatłoczonym mieście każdy potrzebuje chwili ciszy i spokoju blisko przyrody. Nie musisz jechać od razu pod namiot i rozłożyć się w najbardziej niedostępnym miejscu (choć tak zapewne byłoby najciekawiej). Istnieje obecnie wiele miejsc umożliwiających przebywanie z naturą, nie rezygnując w tym samym czasie z pewnych udogodnień, jak np. apartamenty W Drzewach. Ważne by dać sobie chwilę na wyciszenie się, wyrzucenie z głowy tych wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które zaśmiecają nam na co dzień myśli, i delektować się otaczającym nas świeżym powietrzem oraz pięknymi widokami.

Kemping festiwalowy

Czy mowa o Reggealandzie w Płocku, o Openerze w Gdyni, Ultra Europe w Splicie czy może o amerykańskiej Coachelli – festiwale muzyczne to must see każdego! Masa wrażeń muzycznych od rana do świtu (dnia następnego), możliwość poznania ludzi z całego świata o podobnych gustach muzycznych, opcja zobaczenia na żywo swoich ulubionych gwiazd… Festiwale muzyczne to zazwyczaj kilka dni pełnego chillu na plaży czy na trawie (albo w błocie, gdy akurat pada), podczas których nikt nie przejmuje się  warunkami sanitarnymi, złą pogodą czy brakiem namiotu do spania. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można spotkać ludzi poprzebieranych w najdziwniejsze stroje i nikt nie uzna ich za wariatów. Jest to również miejsce, gdzie za tajemną sprawką impreza nigdy się nie kończy i każdy odnajduje w sobie nieskończone zapasy energii do dalszych szaleństw. W jednym z naszych wcześniejszych wpisów możecie sprawdzić jak najlepiej przygotować się na festiwalowe wrażenia.

Oczywiście to tylko wybrane podróże dwudziestolatka, które w naszej opinii warto zaliczyć będąc na studiach. Prawda jest taka, że najważniejsze to być otwartym na świat i na nowe doświadczenia. Żaden moment w życiu nie jest lepszy na próbowanie nowych rzeczy by odnaleźć samego siebie niż właśnie bycie 20latkiem!

 

Share this post
  , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *