Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Sposób na jesienny wieczór: TOP 5 seriali

Wracasz z zajęć, za oknami ciemno i aż ma się ochotę rozsiąść przed telewizorem i pozwolić sobie na odrobinę słodkiego lenistwa… Tylko ile można oglądać w kółko te same klasyki kinematografii (albo mniej klasyczną 7 część Szybkich i Wściekłych… ;) )? Obejrzałoby się coś nowego, tylko że we współczesnym świecie przeładowanym wręcz możliwościami ciężko się na cokolwiek zdecydować. Przychodzimy Wam z pomocą prezentując nasze TOP 5 seriali do obejrzenia tej jesieni. Są mroczne, są tajemnicze, trzymające w napięciu i budujące niesamowitą atmosferę – jednym słowem idealne na długie jesienne wieczory.

Czarne lustro (Black Mirror)

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądało nasze życie za kilkanaście a nawet jedynie za kilka lat? Jeśli tak to Czarne lustro jest dla Was! Jest to zbiór około godzinnych mini-filmów, z których każdy ma miejsce w bliżej nieokreślonej przyszłości, gdzie technologia jest nieodzowną i powszednią częścią życia. Mroczny a zarazem satyryczny obraz współczesnego społeczeństwa uzależnionego od dorobku technologicznego zostawia w każdym widzu dozę poczucia wewnętrznego niepokoju i skłania do refleksji nad otaczającym nas światem. W ten sposób zestawienie zaczęliśmy od serialu, który może nie jest nowością ale z sezonu na sezon zyskuje coraz większą popularność i jeśli jeszcze go nie znacie koniecznie musicie dać się mu wciągnąć.

Westworld

Jest to kolejny wyśmienite dzieło produkcji HBO a zarazem remake serialu z lat siedemdziesiątych. Tytułowy Westworld to futurystyczny park rozrywki stylizowany na dziki zachód, który obsługiwany jest w pełni przez roboty a każdy odwiedzający go śmiertelnik może urzeczywistnić w nim swoje najskrytsze pragnienia. Marzy Ci się by być bohaterem ratującym damę z opresji? A może wręcz przeciwnie chciałbyś okradać banki i cieszyć się postrachem wzbudzanym wśród mieszkańców wioski? Westworld jest miejscem by każdą fantazję wprawić w życie. Jednak nie wszystko pozostaje takie kolorowe, gdy roboty zaczynają się buntować i zabijać odwiedzających park… Spragnionych dalszego ciągu zapraszamy do oglądania! :)

Stranger Things

Premiere swoją miał w trakcie wakacji ale jego klimat (niczym powstały z połączenie Kinga i Spielberga) uważamy, że idealnie pasuje do długich jesiennych wieczorów. Stranger Things to swojego rodzaju trybutu dla thrillerów o nadprzyrodzonych zjawiskach z lat osiemdziesiątych. Przedstawia losy czwórki chłopców z małego miasteczka, po tym jak jeden z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach a w jego miejsce równie tajemniczo pojawia się dziewczynka o dziwnym usposobieniu i… nadprzyrodzonych zdolnościach. Więcej Wam zdradzać nie będziemy i zdecydowanie polecamy Stranger Things ze względu na atmosferę, którą kreuje pomimo jednocześnie dosyć groteskowej fabuły.

The Crown

The Crown to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Dziesięcio odcinkowy serial produkcji Netflix przedstawia dzieje dwudziestoletniej Królowej Elżbiety II od czasu jej ślubu z Filipem. Dramat krążacy w okól znanych wszystkim historycznych wydarzeń stanowi studium młodej kobiety, na której barki spadły wszystkie zaszczyty i obowiązki związane z pełnieniem roli głowy państwa. The Crown nie jest serialem wartkiej akcji i szybko zmieniających się scen ale buduje subtelnę i wciągającą atmosferę, od której nie będziecie w stanie oderwać oczu. Przygotujcie się lepiej na długi weekend pod kocem z herbatą, gdyż jak zaczniecie to łykniecie cały pierwszy sezon na raz.

Belfer

Jedyny polski serial w zestawieniu ale zdecydowanie zasłużył sobie na miejsce w jesiennym TOP 5. Akcja Belfra dzieje się we współczesnych czasach, w małym fikcyjnym miasteczku, którym wstrząsa śmierć lokalnej nastolatki – przykładnej uczennicy z wielkimi planami na przyszłość. Tuż po jej tajemniczej śmierci do miasteczka przybywa nauczyciel z renomowanego warszawskiego liceum, grany przez Maćka Stuhra. Czego szuka w tym małym miasteczku? Czemu podjął się pracy na prowincji? I dlaczego decyduje się na równoległe prowadzenie śledztwa na własną rękę? To kolejny polski serial, który śmiało można wsadzić między szereg trzymających w napięciu kryminałów, u których na premierę nowego odcinka wyczekujemy przez cały tydzień.

Z takim zestawieniem żaden jesienny wieczór czy szaruga w weekend nie będzie Wam straszna! A może raczej straszna dopiero się stanie, patrząc się na klimat proponowanych filmów… A do jakich seriali Wy sięgacie najchętniej w tym sezonie?

Share this post
  , , , , , , ,


2 thoughts on “Sposób na jesienny wieczór: TOP 5 seriali

  1. Dodałabym jeszcze kolejny sezon The Fall – nie ma to jak seryjny morderca psychopata na przyjemny wieczór przed telewizorem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *