Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak spędzać czas wolny? Silent disco

Sobota wieczór. Środek miasta. Błąkasz się delikatnie “podchmielony” za sprawą before’ka u kumpla. Lecz koniec rozgrzewki, czas uderzyć w melanż. Razem z ziomkami dochodzicie do “zagłębia” klubowego. Wchodzicie do pierwszego lokalu. Łupanka. Wchodzicie do kolejnego. Jeszcze więcej łupanki. ” Czemu te wszystkie imprezy są takie monotonne, nie ma na nich nic nadzwyczajnego, wszędzie to samo”- pomyślałeś. I w tym momencie wchodzicie do klubu numer trzy, w którym panuje cisza. Zamknięty? Nie, lokal jest pełen osób jednak oni robią coś dziwnego. Nie słychać głośnej muzyki, a jedynie radosne podśpiewanki pod nosem. -“A to dobre!” pomyślałeś i podszedłeś do jednego z trzech DJ grających na imprezie. -“Co to za wariactwo?!” – zapytałeś. “Nic wielkiego, to tylko Silent Disco…”

Czym jest Silent disco?

Silent Party (lub też Silent Disco) to wydarzenia, które są organizowane zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach. W trakcie silent party uczestnicy bawią się korzystając z bezprzewodowych słuchawek , słuchając muzyki puszczanej przez DJ’a lub granej przez zespół. W dowolnym momencie uczestnicy mogą zmienić ścieżkę dźwiękową za pomocą przełącznika na swoim zestawie słuchawkowym oraz regulować głośność.

Badając historię tego zjawiska, musimy się cofnąć o ponad 20 lat wstecz, kiedy to na początku lat 90-tych ekolodzy-aktywiści postanowili zrobić coś z zanieczyszczeniami środowiska spowodowanymi hałasem. W ten sposób zaczęli promować Silent Disco będące alternatywą dla standardowej imprezy jako coś zgodnego z naturą, a przy okazji  coś bardzo nie-mainstreamowego. Zaczęło się od małych imprez tematycznych, typowy underground. Z czasem Silent Disco nabierało coraz to większej popularności, aż do przełomowego momentu w roku 2005, kiedy to podczas festiwalu Bonnaro, atrakcja trafiła do szerokiego grona odbiorców. Od tego moment obserwujemy swoiste “boom” silent disco. Aktualnie największe festiwale muzyczne, włączając w to między innymi OPENER Festival, ORANGE WARSAW festiwal, posiadają swoje własne strefy lub nawet sceny z Silent Disco.

Kiedy zwykła impreza to za mało…

Cisza w czasie trwania Silent Disco jest naprawdę dziwnym zjawiskiem. Patrząc z boku na tłum bawiących się osób, można odnieść wrażenie, że to jakiś dom wariatów, jednak aspekt ciszy ma zdecydowanie wiele zalet. Najważniejsza to taka, że imprezowicz nie tylko kontroluje to do jakiej muzyki bawi się w danym momencie, ale również panuje nad jej głośnością, czyli może uniknąć wad słuchu spowodowanych przysłowiową “łupanką”. Dodatkowo nie musi się martwić o to, że jeśli chce z kimś porozmawiać to hałas spowodowany głośną muzyką zagłuszy to co mówi.

W czasie Silent Disco jeśli chcesz zagadać do kogoś, nie musisz do niej lub niego krzyczeć, wystarczy zdjąć słuchawki. Dodatkowo element tego, że mamy do wyboru 3 kanały muzyczne można wykorzystać jako sposób do przełamania pierwszych lodów, zadając magiczne pytanie:” Na którym jesteś kanale?“. Tak więc panowie DO BOJU!

Gdzie to mogę znaleźć Silent disco?

Tak jak było wspomniane wcześniej Silent Disco można spotkać na każdym większym festiwalu muzycznym, jednak coraz popularniejsze stają się ciche imprezy w innych miejscach takich jak klubokawiarnie, kluby lub też nawet place największych w Polsce miast!

Tak naprawdę, możliwości do zorganizowania Silent Disco jest nieskończenie wiele, bo nie musi być to tylko zwykła impreza z słuchawkami. Dzięki parametrom technicznym urządzeń możliwe jest przeprowadzanie między innymi, konferencji, szkoleń, lekcji języków obcych, tłumaczeń, czytania na świeżym powietrzu i wielu wielu innych pomysłów.

Fenomen Silent Disco

Dzięki jednoczesnemu dostępowi do trzech kanałów muzycznych, masz możliwość decyzji czy bawisz się aktualnie do ulubionej piosenki disco polo, czy pobujasz się przy czarnych hip-hopowych rytmach. To, że to ty decydujesz pozwala zwalczyć monotonię. Nie ma już sytuacji, gdy słyszysz opory DJ, kiedy to przychodzisz w czasie imprezy do niego z prośbą puszczenia Twojego ulubionego kawałka, a on nie może tego zrobić gdyż już uzbierała się kolejka. Nie, nie. Tutaj to ty rządzisz i to DJ musi starać się o to abyś słuchał jego kanału muzycznego. Dzięki Silent Disco masz pewność doskonałej zabawy oraz tego, że w dowolnym momencie możesz po prostu zdjąć słuchawki i porozmawiać ze znajomym przy piwie, a impreza nadal trwa. SHOW MUST GO ON!

Co więcej! Dzięki współpracy z Silent Sound będziecie mogli wypróbować tę niesamowitą zabawę już niedługo na naszych studenckich wyjazdach zimowych do Val di Fiemme! :D

Share this post
  , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *