Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak żyć zdrowo? Bieganie

Z roku na rok bieganie staje się coraz bardziej modne. Widok biegacza, który każdego dnia pokonuje dziesiątki kilometrów już nikogo nie dziwi a wręcz przeciwnie, wzbudza podziw i motywuje do działania. Coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że ta aktywność fizyczna wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu a także wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, dając nam kopa na resztę dnia. Tylko kiedy znaleźć chwilę między obowiązkami na uczelni a ciągłymi imprezami? SHAKE IT! Team przekona Was, że warto poświęcić kilka godzin tygodniowo na jogging.

Bieganie to zdrowie!

Już w dzieciństwie na pewno słyszałeś powiedzenie „ruch to zdrowie” a przecież cały dzień spędzony przy książkach bądź komputerze nie wpływa pozytywnie na naszą sylwetkę i kondycję. Brak aktywności fizycznej oraz ciągłe przesiadywanie przy biurku bardzo osłabia nasze mięśnie i stawy. Dlatego też warto poświęcić kilka godzin tygodniowo na lekki trucht. Przecież nie ma takiej komórki w naszym organizmie, która nie skorzystałaby z tego, że zaczniemy biegać. Każdy zbędny kilogram, który tracimy podczas uprawiania tego sportu wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego oraz poprawia pracę nerek. Mało? Bieganie jest najlepszym sposobem na usprawnienie Twojego układu krwionośnego! Skutecznie obniża poziom złego cholesterolu (LDL) jednocześnie zwiększa aż o 5% udział tego dobrego (HDL) – dzięki temu zmniejszymy ryzyko zawału.

Bieg po zgrabną sylwetkę

Nie musisz być specjalistą by wiedzieć, że każda aktywność fizyczna to kilka spalonych kalorii więcej, co oczywiście wpływa na poprawę i przyśpieszenie metabolizmu, poprawia się nasza gospodarka hormonalna i rozwijają mięśnie. Jogging jest jedną z najefektywniejszych form ruchu, dzięki której możemy spalić kilka nadprogramowych kilogramów i jednocześnie najlepiej przygotować się do nadchodzących wyjazdów studenckich i związanego z nimi sezonu bikini. Gubimy kilogramy nawet bez radykalnych zmian w naszej diecie co jest bardzo istotne dla ludzi, którzy nie mają czasu przygotować sobie pożywnego, zdrowego posiłku. Nic tylko biegać!

Dobre samopoczucie w zasięgu Twoich butów

Aktywność fizyczna wpływa również korzystnie na nasze samopoczucie oraz zdolności umysłowe – w dużym stopniu dotlenia nasz mózg i sprawia, że w naszym organizmie wydzielane są endorfiny, zwane też „hormonami szczęścia”. Bieganie powoduje korzystne zmiany psychofizyczne – skuteczniej radzimy sobie ze stresem i zapobiegamy stanom lękowym. Regularne bieganie wprowadza w nasze życie pewien reżim, który pozwala nam walczyć z własnymi słabościami . Świadomość ciężkiej pracy niezwykle wypływa na naszą samoocenę. Dlatego zwalczmy nasze lenistwo i zmuśmy nasz organizm do wysiłku fizycznego!

Bieganie? To proste!

Niezbędnym elementem zdrowego trybu życia jest aktywność fizyczna, a samo bieganie to najprostsza forma ruchu, do której potrzebujesz tylko butów sportowych oraz ubioru dostosowanego do pogody i upodobań. Najważniejsze by nie szczędzić grosza na obuwie. Wysokiej jakości buty chronią nasze ścięgna i stawy. Pozytywnym aspektem samego biegania jest również możliwość poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach. Spotykanie się z takimi ludźmi pomaga utrzymać dyscyplinę oraz motywację. Jak wiadomo, dookoła nas jest mnóstwo pokus – z jednej strony znajomi zapraszają na pizzę, z drugiej kolega ma urodziny czy też koleżanka zaliczyła ważny egzamin – to na pewno nie pomaga wytrwać w naszym postanowieniu regularnego biegania, warto wtedy namówić do współpracy kolegę lub koleżankę. Warto też, oczywiście gdy czujemy się na siłach, wziąć udział w zawodach takich jak Biegnij WarszawoBieg Niepodległości czy wspólne bieganie razem z SHAKE IT!.

Ważną rzeczą jest by rozpocząć bieganie od obrania sobie celu. Jedni chcą zrzucić kilka kilogramów, inni przedłużyć sobie młodość, a jeszcze inni zwalczyć w sobie stres. Dlatego zabieramy ze sobą dobre chęci i do zobaczenia! Niech moc będzie w Waszych butach!

Share this post
  , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *