Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Podróże jako najlepsza inwestycja

Każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy kusił nas zakup nowej torebki, gry na komputer, tabliczki czekolady – tylko po to by sobie poprawić humor. Nie łatwo jest oprzeć się takim pokusom ale choć dają one trochę radości zazwyczaj jest ona jedynie chwilowa. O wiele lepiej jest zainwestować w długoterminowe szczęście –w podróże. O to 13 powodów dlaczego lepiej inwestować w podróże niż w dobra materialne.

1. Podróże zapewnią Wam arsenał anegdot

Odhaczając jedną podróż za drugą możecie być pewni, że nigdy nie zabraknie Wam ciekawych anegdot na kolejne wyjście towarzyskie, obiad rodzinny czy poderwanie nieznajomej/go w knajpie. Zapomnijcie o nic nie znaczącym, krępującym small talk’u o pogodzie i wymagających wykładowcach. Teraz będziecie mieli zapas ciekawych historii na każdą okazję. Co więcej, dla większości z osób będą one fascynującym oknem na dalekie miejsca i obce kultury. Prawdą jest powiedzenie, że podróże najpierw odbierają ci mowę, by następnie uczynić Cię największym gawędziarzem.

2. Podróże poszerzają horyzonty

Nic nie otworzy Ci się tak wszystko co inne, niż codzienne doznawanie egzotycznych kultur, poznawanie zadziwiających tradycji czy przebywanie wśród nieznajomych. Każdy, kto kiedyś zainwestował w podróż przyzna, że wraca się zupełnie odmienionym człowiekiem po tym jak zobaczyło się już na własne oczy drugą stronę medalu odległych miejsc.

3. Podróże czynią Was niezależnymi

Gdy uda Ci się znaleźć hotel w miejscu, w którym zdaje się, że nikt nie mówi ludzkim językiem, kupić odpowiednie lekarstwo w zapomnianych zakątkach Azji, przeżyć weekend z 10 euro w kieszeni po tym jak zostaliście okradzeni na dworcu, odnaleźć się w labiryncie uliczek Budapesztu, namierzyć chorwacką wyspę, gdzie przed laty cumowaliście łódkę – wtedy wiecie, że poradzicie sobie w każdej sytuacji.

4. Podróże zacieśniają więzi

To właśnie w drodze cementują się przyjaźnie. Choć czas na wyjeździe upływa z prędkością światła, tak w tym samym czasie zupełnie zakrzywia się w kwestii budowania relacji i bardzo często wystarczy długi weekend w nowym miejscu by poznać przyjaciół na całe życie. Są to jedne ze znajomości, które tak często oglądamy na filmach czy czytamy o nich w książkach – gdzie nieważne, że się później nie będziecie widzieć długimi miesiącami, wiecie dokładnie, że w każdej sytuacji możecie na siebie liczyć.

5. Podróże rozwijają Waszą kreatywność

Ciągły kontakt z nieznanymi kulturami, ciężkimi do określenia wzorcami, zaskakującą rzeczywistością nowych miejsc powoduje, że otwieramy się na wszystko co nowe i chętniej łamiemy ograniczające nas konwenanse. A nic tak nie rozbudza kreatywności jak poczucie swobody i braku ograniczeń. Nie bez podstaw wielu znanych twórców przemierzało świat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu kolejnych inspiracji dla swoich dzieł.

6. Podróże to idealna forma wyrażania siebie

Jak świat niezmierzony i bogaty, tak każde miejsce charakteryzuje się czymś innym. Rozległe przestrzenie nie naruszone ingerencją ludzką, hałaśliwe i zatłoczone metropolie, nasłonecznione tereny, gdzie życie płynie trochę wolniej i trochę radośniej, obszary pokryte wieczną zmarzliną, odgrodzone szczytami od reszty świata. To, jakie miejsce wybierzecie na swoje podróże jak i na osiedlenie się bardzo dużo mówi o Was i Waszym charakterze, podejściu do życia. Niektórzy wolą wykorzystać podróż by wypoczywać, inni nie mogą wytrzymać bez aktywnego spędzania czasu, a dla jeszcze innych jest to najlepsza okazja do dalszej edukacji i zgłębiania swojej wiedzy.

7. Podróże zaspakajają nasze wewnętrzne potrzeby

Wielu z nas gna do przodu nieodparty wewnętrzny niepokój – pogoń za kolejnymi dobrami, to ciągłe wrażenie, że tyle ciekawych rzeczy nas omija, że czasu jest tak mało. Jeśli jednak choć trochę uda nam się zaspokoić nienasycone zamiłowanie do włóczęgi osiągniemy wewnętrzne szczęście i spokój, którego żadne dobro materialne nie zapewnią Wam.

8. Nikt nie żałuje pieniędzy wydanych na podróże

I znowu sprawdza się kolejne powiedzenie – za 10 lat nie będziecie żałować rzeczy, które zrobiliście a jedynie tych, na które się nie zdecydowaliście. Jeśli tylko będziecie otwarci na to co przynosi Wam każdy dzień, chętni podejmować ryzyko i przyjmować z otwartymi ramionami to co nieznane gwarantujemy, że na stare lata nie będziecie oglądali się wstecz, marząc by Wasze lata młodości były bardziej wypełnione przygodami i ciekawymi historiami. Zamiast tego będziecie mieli głowę przepełniona wspaniałymi wspomnieniami i masą historii do opowiadania wnukom.

9. Podróż to wyjątkowa forma edukacji

Podróże kształcą na wiele sposobów. Najpierw uczymy się samodzielności i radzenia sobie w każdej sytuacji. W końcu trzeba wyjazd zaplanować, jakoś się dogadać na miejscu, załatwić wszystkie potrzebne rzeczy i jeszcze czerpać z tego przyjemność. Do tego podróże poszerzają Wasze perspektywy. Nagle okazuje się, że nie wszyscy żyją tak samo, maja zupełnie inne definicje szczęścia, zabawy, zasad moralnych. Co innego ich interesuje a co innego gorszy. Dzięki temu stajecie się bardziej otwarci na to co nowe, bardziej cierpliwi i tolerancyjni wobec tego co odmienne.

10. Podróże relaksują

DCIM102GOPROG1020153.

Postawieni przed bezkresem świata, z nowej perspektywy patrząc na codzienne stresy, problemy związane ze studiami / pracą, zaczynacie zdawać sobie sprawę jak mało ważna jest większość Waszych zmartwień. Są one jedynie dystraktorami i dzięki szerszym horyzontom oraz większej elastyczności wobec swoich oczekiwań zaczynacie ze zdwojonym optymizmem patrzeć na swoje codzienne życie. W trakcie podróży ogarnia Was pełne rozluźnienie oraz uwolnienie się od permanentnych stresów. Jeśli tylko się postaracie takich stan można również utrzymać już po wyjeździe, gdy codzienność zacznie znowu Was przytłaczać z każdej strony.

11. Podróże budują Waszą tożsamość

W trakcie podróży możecie również odnaleźć siebie. Poprzez wystawienie się na wpływy różnych kultur i różnych światopoglądów możecie w pełni świadomie odnaleźć własną ścieżkę, zdecydować gdzie w tym wszystkim plasują Was własne poglądy. Budujecie również swoją tożsamość jako podróżnika – osoby łaknącej przygód, odchodzącej od tradycyjnego modelu codziennej monotonii pracy, człowieka, któremu wszyscy znajomi po cichu zazdroszczą i z podziwem słuchają o kolejnych ekscytujących wyprawach.

12. Podróż czyni z Was gwiazdy Instagrama

Nie zapominajmy również o prozaicznych powodach do podróżowania ;) Nic tak nie wniesie Was na zupełnie nowy poziom instagramowego szaleństwa niż cała kolekcja zdjęć z podróży, na widok których wszystkim opadną szczęki. Niesamowite widoki, urocze starówki, smakowite jedzenie, egzotyczna roślinność – a do tego Wy, uśmiechnięci, wypoczęci i szczęśliwi z życia. Nie ma lepszego contentu dla złaknionych Instagramowej sławy ;) Możecie również dzielić się swoimi zdjęciami razem z nami, wystarczy, że dodacie do nich hashtag #shakeittravel.

13. Przygody niczym diamenty są na całe życie

Te wszystkie przygody odbyte razem z przyjaciółmi, nieplanowane momenty spoza strefy Waszego komfortu, spontaniczne decyzje, które tworzą najwspanialsze chwile w Waszym życiu – to właśnie są wspomnienia, które zostaną z Wami na zawsze. A nie nowy ciuch, setna zabawka czy jeszcze droższe auto.

I co, udało nam się przekonać Was, że nic nie jest w stanie zastąpić niezapomnianych wrażeń z podróży? Gdy wziąć jeszcze pod uwagę ile obecnie jest sposobów na tanie podróżowanie aż ciężko usiedzieć na miejscu. Wszystkich spragnionych epickich podróżniczych przygód zapraszamy na nasze kolejne studenckie wyjazdy do najpiękniejszych miejscówek Europy.

Share this post
  , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *