Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Dlaczego warto spotykać się z podróżnikiem

Nie jest łatwo znaleźć w życiu drugą połówkę, która będzie odpowiadała Waszym potrzebom. Dziewczyny narzekają, że prawdziwych facetów już nie ma, panowie zaś, że kobietom chodzi tylko o pieniądze. W świecie szybkiej konsumpcji, oceniania rzeczy (i ludzi) po sekundowym spojrzeniu na zdjęcie, i ciągłej potrzeby otaczania się milionem bodźców, jak znaleźć odpowiedniego partnera? Postawcie na prawdziwego amatora przygód! O to 7 powodów dla których warto spotykać się z podróżnikiem.

1. Pełna samodzielność

 

Bądźmy szczerzy – jeśli ktoś większość roku spędza z torbą na plecach przemierzając nowe miejsca, raczej nie będzie uzależniony od ciągłej pomocy mamusi. Trzeba znaleźć tani hotel, sprawdzić najlepsze połączenie lotnicze i dowiedzieć się jak trafić do tej małej rodzinnej knajpki, o której czytaliście na blogu? Nie znajdziecie bardziej odpowiedniej osoby do tej roli! Ale również, gdy trzeba ugotować coś w mieszkaniu, posprzątać swój pokój, pojechać na zakupy i pamiętać o opłaceniu rachunków możecie być pewni, że podróżnik stanie na wysokości zadania. Jak ktoś jest przyzwyczajony, że o wszystko musi zadbać sam, nie łatwo wychodzi ze swojej roli.

2. Tani w utrzymaniu

Kolejną ważną zaletą jest brak materialistycznego podejścia do życia. Podróżnik jak mało kto docenia prawdziwą wartość otaczających ich rzeczy. Po doświadczeniach z różnych podróży wie, że nie można brać za pewniak tego co się ma, nawet jak jest to tylko ciepłe łóżko i pożywny posiłek. I tak, zbiera wspomnienia zamiast drogich gadżetów, zdjęcia z podróży zamiast kosmetyki i nowe znajomości zamiast markowe ciuchy. Nie znajdziecie wśród nich księciuniów i księżniczek co kręcą nosem na wszystko co nie ma przyczepionej metki “luksusowy”. Dla nich  najbardziej będzie się liczyć sam fakt, że jesteście razem, a nie to co dostaną w prezencie.

3. Łatwo się przystosowuje

W związku z ciągłymi wyjazdami jest to również partner, który łatwo adaptuje się do nowych sytuacji. Nieważne jak ciężkie przeszkody spotkacie na swojej drodze, podróżnik potrafi zachować trzeźwość umysłu, na chłodno ocenić sytuację i zaproponować wyjście z niej. Zaoszczędzi Wam to wielu emocjonalnych wybuchów i dramatów z serii “jak to się stało, że sklep jest dzisiaj zamknięty i co będziemy jedli żeby nie umrzeć z głodu??”. Śmiemy twierdzić, że umiejętność łatwego lawirowania w ciągle zmieniającym się środowisku jest obecnie niezbędna do przetrwania! W końcu przyjemnie jest mieć partnera, który w obliczu niespodziewanej wizyty rodziców w trzy sekundy ogarnie salon i wystawi przekąski, niż takiego któremu wystarczą dwie by uciec z mieszkania.

4. Otwarty i empatyczny

Jednym z czynników, który wpływa na umiejętność przystosowania się jest otwartość na świat. Podróżnik z natury jest ciekawy wszystkiego co inne, obce i do tej pory nie odkryte. Nie zraża się dziwnymi zwyczajami, nie ocenia książki po okładce. Jest szczerze zainteresowany poznaniem kultury danego miejsca, lokalnej ludności i ich mentalności. Dzięki temu staje się również bardziej empatyczny na otaczających go ludzi. Stara się wczuć w ich sytuację i sposób myślenia, zanim nieuważnie wyda jakiś osąd czy krzywdzący komentarz. Nie wymaga tłumaczenia dlaczego są to cechy pożądane u ukochanej/ukochanego.

5. Skarbnica pomysłów

 

Masz dosyć monotonnego życia dom – studia/praca – piwo ze znajomymi – serial na Netflixie – i tak w kółko? Z podróżnikiem nuda na pewno Ci nie grozi! Zamiast tego w pakiecie otrzymasz milion pomysłów na wspólne spędzenie czasu na minutę, spontaniczne wypady na długi weekend bo “akurat była promocja a tutaj jeszcze nie byliśmy“, wyszukiwanie perełek danych krajów o jakich nie przeczytasz w przewodnikach. A jak już wrócicie do domu i będziecie chcieli naładować baterie przed kolejnymi podróżami wylegując się na kanapie, podróżnik zagwarantuje Wam wieczór pełen fascynujących opowieści o dalekich krajach, śmiesznych wpadkach z wyprawy i niesamowitej kolekcji poznanych kultur.

6. Masa interesujących znajomych

Z podróży przywozi nie tylko pamiątki ale przede wszystkim niezliczoną liczbę nowych znajomości. Dzięki wyprawom nabrał umiejętności łatwego złapania kontaktu i dogadania się z każdą napotkaną osobą a i w domu stanowi duszę towarzystwa, przyciągając innych swoją szczera pasją z jaką opowiada o przygodach. Zapozna Cię zarówno z Erasmusami z całej Europy, koleżanką, która opiekowała się dziećmi w Chinach, jak i panem w średnim wieku z którym wspólnie wychylili kufel z Londyńskim pubie, czy matką, która razem z dziećmi zabłądziła wśród wąskich uliczek Marakeszu. Dodatkowym atutem takich znajomości jest ogromna kolekcja baz noclegowych rozsianych po całym świecie – wystarczy wybrać kierunek a na pewno Wasz partner podróżnik będzie znał tam kogoś kto może Was przenocować ;)

7. Poszerzy Twoją strefę komfortu

Wszyscy mamy swoje ulubione miejsca na chillout, sposoby na spędzanie wieczoru, destynacje do których chętnie powracamy. Ale czy rzeczywiście tyle nam już wystarczy i nie warto rozglądać się za innymi ciekawymi przyjemnościami? Partner podróżnik nie pozwoli Wam ograniczyć się do wąskiej strefy komfortu. Będzie Was motywować codziennie by raz za razem ją przekraczać, porzucać swoje przyzwyczajenia i utarte sądy, oraz otwierać się na to co nieznane. Jak już wcześniej wspominaliśmy, nie grozi Wam nuda umawiając się z taka osobą. Jej głowa wypełniona jest milionem pomysłów na minutę i nie potrafi za długo usiedzieć w miejscu. Was również przekona do mówienia “TAK” przygodzie i czerpania z życia pełnymi garściami, nawet jeśli czasem będzie to oznaczać zgodę na coś, co pierwotnie wzbudza w Was niczym nieuargumentowane niechęć i dyskomfort. Mało osób lubi zmiany, a taki partner zadba o to, byście zawsze byli w gotowości i nie popadali w marazm codziennej rutyny.

Podoba Wam się taka wizja materiału na chłopaka/dziewczynę? Zamiast więc siedzieć w domu i odrabiać pańszczyznę na studiach czy w pracy ruszajcie w drogę zdobywać świat! Gdzie macie większą szansę zacząć spotykać się z podróżnikiem jeśli nie właśnie w trakcie wycieczki? A jak już znajdziecie swoją drugą połówkę, mamy również dla Was kilka pomysłów na idealną zimową randkę. Udanych Walentynek!

Share this post
  , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *