Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Aplikacje na wakacje

Lato w pełni, żar się leje z nieba, jedyne co nam się marzy to by wskoczyć już do orzeźwiającego morza… Gorzej jeśli zgubiliśmy się po drodze i za żadne skarby nie jesteśmy w stanie sobie przypomnieć, w którą stronę jest ta plaża. Nic się nie martwcie! W dzisiejszych czasach, gdy telefon komórkowy jest naszym nieodłącznym towarzyszem,  możemy uniknąć wielu problemów tego rodzaju. Warto odpowiednio wcześnie zatroszczyć się  o przydatność telefonu w czasie długo wyczekiwanych podróży wakacyjnych. Aktualizujemy więc nasze smartfony – usuwamy aplikacje dawno nieużywane i zastępujemy je najciekawszymi nowinkami!  Oto kilka przydatnych dodatków na Androida, które umilą nasz wypoczynek:

Aplikacje przydatne przed wyjazdem studenckim

Podstawa to odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Pomóc w nim może aplikacja EverNote, jest to rodzaj organizera przydatnego nie tylko w planowaniu wypoczynku czy tworzeniu listy potrzebnych rzeczy ale i na co dzień.

Powinniśmy zawczasu zadbać o również nasze bezpieczeństwo, zarówno w kraju jak i zagranicą. Jeszcze kilka lat temu najbardziej przezorni podróżni wszędzie zabierali ze sobą kopie najważniejszych dokumentów, które mogły okazać się przydatne w razie nieoczekiwanych problemów. Dziś wystarczą nam ich skany wysłane na maila lub umieszczone na naszym koncie Dropbox’a. Tym sposobem dokumenty mamy zawsze pod ręką bez wożenia ze sobą stert papierów.

Z inicjatywą wychodzi do nas również Ministerstwo Spraw Zagranicznych oferując aplikację konsularną iPolak, ułatwiająca nam kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi. Dla osób podróżujących samodzielnie jest to absolutny niezbędnik.
Pozwala zdobyć informacje na temat najbardziej korzystnych ubezpieczeń podróżnych, skomplikowanych procedur wizowych czy schematu zachowań w przypadku np. kradzieży. Znajdziemy tam też porady dla kierowców, aktualne kursy walut oraz ogólne informacje o kraju do którego zmierzamy. Słowem, przenośmy poradnik podróżnika.

Aplikacje przydatne na studenckim wyjeździe

  1. Internet

    Na co dzień wszyscy chcemy być na bieżąco. Czemu mielibyśmy rezygnować z tego w czasie urlopu? Netia proponuje wszystkim amatorom hotspotów ułatwienie w korzystaniu z bezpłatnego internetu zagranicą. Dostępna jest aplikacja NetiaFon umożliwiająca proste i wygodne korzystanie z międzynarodowej sieci darmowych hotspotów Fon.

    Fon to największa na świecie społecznościowa sieć WiFi, dzięki której każdy użytkownik otrzymuje darmowy dostęp do WiFi od pozostałych członków społeczności w zamian za udostępnienie niewielkiej części swojej domowej czy firmowej sieci. Niestety usługa ta jest aktualnie dostępna jedynie dla klientów Netii.

  2. Mapy

    Skoro mamy już internet warto byłoby zadbać o naszą orientację w terenie. Zwiedzanie ułatwią nam Maps+ lub dobrze znane GoogleMaps. Z mapami pod ręką, alarmami obwieszczającymi dotarcie do celu i zapamiętywaniem odwiedzonych wcześniej miejsc, żadne zakamarki świata nie będą nam straszne.

    Przy okazji możemy tez zadbać o ewentualne braki językowe instalując aplikację Google Translate App. Translator na pewno pomoże nam się dogadać ale i przetłumaczyć napisy na znakach i szyldach.

  3. Jedzenie

    Każdy łakomczuch wie, ze podróż bez poznawania nowych smaków to nie to samo. Na szczęście nigdy więcej nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej restauracji czy baru. Teraz zrobi to za nas jedna z wielu aplikacji na telefon.

    Jeśli stawiamy na wczasy w Polsce przyda nam się polski serwis Gastronauci.pl, obecnie działający pod nazwą zomato.com, którego możemy używać online lub jako aplikacji. Jest to ogromna baza informacji o knajpach w największych miastach. Aplikacja pozwala ustalić odpowiadające nam kryteria wyboru lokalu (rodzaj lokalu, typ kuchni, zakres cenowy), w ostatecznym wyborze mogą pomóc również oceny innych użytkowników przypisane do każdego miejsca. Międzynarodowym odpowiednikiem Gastronautów są dwie konkurencyjne aplikacje: Foursquare i Yelp. Pierwsza działa dokładnie na takiej zasadzie jak polska aplikacja tyle, że nie tylko w kraju ale i na świecie. Dodatkowo Foursguare jest zintegrowany z Facebookiem więc możemy przeglądać miejsca odwiedzane przez naszych znajomych i bezpośrednio od nich otrzymywać rekomendacje. Yelp różni się o wiele prostszym interfejsem ułatwiającym wyszukanie konkretnego rodzaju lokalu i znalezienie odnalezienie wybranego miejsca na mapie.

    Kiedy już wybierzemy restaurację możemy podzielić się swoją opinią dzięki bardzo oryginalnej aplikacji Foodspotting, która pozwala na dodawanie zdjęć otrzymanych potraw. Dzięki niej polecenie, lub wręcz przeciwnie, danego lokalu pozostałym użytkownikom staje się o wiele przyjemniejsze.

  4. Pocztówki

    Należy koniecznie pamiętać o pocztówkach! Jednak śladem zdjęć analogowych standardowe pocztówki odchodzą do lamusa. Zastąpić je mają e-pocztówki stworzone dzięki aplikacji Postgram Postcards, pozwalającej na przekształcenie naszych własnych zdjęć w pocztówkę z krótką wiadomością. Zniechęcać może jednak koszt takiej usługi, około 3-6 zł.

  5. Imprezy

    W czasie wypadów ze znajomymi za miasto zawsze przydaje się muzyka. Rzadko jednak zabieramy ze sobą głośniki. Rozwiązaniem tego problemu jest Wzmacniacz dźwięku na smartfona. Działanie aplikacji jest dość oczywiste całkiem zresztą jak jej bardzo intuicyjny interfejs. Dzięki wzmacniaczowi nawet bez głośników będziemy bawić się w najlepsze.

Studenckie wakacje w ciepłych krajach, wspólne wyjazdy ze znajomymi na Mazury czy długie weekendy spędzone z drugą połówką z europejskich stolicach… Dzięki odpowiedniemu dobraniu aplikacji na swój telefon można znacznie ułatwić oraz uprzyjemnić swoje podróżowanie. A Wy bez jakich appek nie wyobrażacie sobie ruszania w drogę?

Share this post
  , , , , ,


One thought on “Aplikacje na wakacje

  1. Ja zawsze zaczynam od różnych aplikacji prognozy pogody, jak Celsius, żeby upewnić się co zabrać na wyjazd. Ostatnio też bardzo spodobał mi się Tripwolf, który ma szeroki katalog przewodników po miejscach z całego świata, za drobną opłatą 1-3 euro od sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *