Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Świąteczna playlista z 7 kawałkami, których nie znacie

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… Żeby umilić przygotowania do Bożego Narodzenia specjalnie dla Was świąteczna playlista!

Święta już prawie za pasem – centra handlowe wypełnione są ludźmi szukającymi pomysłów na prezenty, w domu zaczynają się porządki, na ulicach świecą już bożonarodzeniowe lampki, wszędzie unosi się zapach pierników… Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie te same świąteczne piosenki lecące w kółko w radiu! Jeśli tak jak my macie ochotę krzyknąć Georgowi Michaelowi, że sam dawał jej serce, więc niech teraz nie marudzi, Mariah, że i tak nie dostanie ukochanego na święta, a Chrisowi Rea by się przesiadł na samolot skoro autem ciągle stoi w korku, to dobrze trafiliście! Mamy dla Was świąteczną playlistę z kilkoma piosenkami, które choć mniej znane i nie do końca typowe na pewno umilą Wam wyczekiwanie na Wigilię i pierwszą gwiazdkę.

1. Christmas TV – Slow Club

Mało znany w Polsce duet z Wielkiej Brytanii, który w lipcu tego roku wydał swój trzeci album. Ich świąteczna piosenka urzeka prostą melodią oraz współbrzmieniem głosów.

2. New Year’s Resolution – Otis Redding & Carla Thomas

Jeden z singli z ostatniej płyty Otisa, nagranej wspólnie z Carlą Thomas, w której duet przedstawia covery klasycznych soulowych utworów.

3. It’s Christmas so we’ll stop – Frightened Rabbit

Indie rockowa kapela ze Szkocji idealnie oddaje w swojej piosence charakterystyczny dla zimowych wieczorów spokój. Jednocześnie krytykuje naszą skłonność do bycia dobrym jedynie raz do roku ;)

4. Xmas time is here again – My Morning Jacket

Kolejna spokojna propozycja nagrana przez amerykański zespół My Morning Jacket na ich specjalnie wydanej świątecznej EPce.

5. Hey Parker, It’s Christmas – Ryan Adams

Ryan Adams, były członek zespołu country – Whiskeytown – a obecny solista (i mąż Mandy Moore ;) ) w typowym dla siebie subtelnym utworze… ze świątecznymi dzwoneczkami w tle.

6. That was the worst Christmas – Sufjan Stevens

Jedna z pozycji z kompletu pięciu świątecznych EP’ek nagranych przez Sufjana. Swój mało optymistyczny tytuł nadrabia piękną, dyskretną melodią.

7. Idą Święta – Przyjaciele Karpia

Dla tych, co zaś wolą trochę żwawsze nuty polskiej treści polecamy całą serię piosenek Radiowej Trójki, znane powszechnie jako “Karp”. W tym roku to już 15 edycja. Piosenki te nie tylko zwracają uwagę dowcipnym tekstem ale przede wszystkim są częścią większej akcji charytatywnej pod hasłem “Święta bez granic”.

Przy takiej muzyce świąteczne przygotowania od razu stają się przyjemniejsze :) A jak brzmi Wasza Świąteczna playlista?

Share this post
  , , , , ,


One thought on “Świąteczna playlista z 7 kawałkami, których nie znacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *