Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

5 błędów pakowania

Gdy zbliża się wymarzony urlop wszystkie myśli zaprzątają nam drobne przyjemności z nim związane – co będziemy robić, jakie piękne miejsca zobaczyć, jakich dań spróbujemy i w których klubach będziemy się bawić. Radosne wyczekiwanie często jest jednak wystawiane na próbę przez pakowanie się na wyjazd. Mamy tendencję zostawiać przygotowanie bagażu na ostatnią chwilę, następnie w panice biegając po domu wrzucając do torby wszystko co nam się na winie pod rękę, po to by na miejscu z przerażeniem odkryć, że nie mamy kilku najważniejszych rzeczy. SHAKE IT! Team przygotował krótkie porady jak uniknąć najczęstszych 5 błędów pakowania i jak najlepiej przygotować się na nadchodzące upragnione wakacje.

1. Nieodpowiednia torba

Wszystko zaczyna się już u podstaw. W zależności od tego, jaki rodzaj wypadu planujesz, torba powinna być do niego odpowiednio dobrana. Jeśli jedziesz na trecking po górach albo spływ kajakowy czy może wypad windsurfingowy pod namioty okazać się może, że walizka i zestaw kuferków z kosmetykami nie jest najlepszym wyborem… Gdy zaś podróżujesz wygodnie samolotem na weekend w europejskiej stolicy podręczna walizka-wózeczek zapewni Ci wystarczająco miejsca a i dodatkowy komfort transportu bagażu bez obciążania pleców. Jadąc autokarem najlepiej sprawdzi się zaś miękka torba, gdyż przewoźnik łatwo zmieści ją do luku bagażowego a i nie ulegnie takiemu zniszczeniu przez znajdujące się nad nią warstwy manatków współpasażerów.

2. Źle dobrany bagaż podręczny

Bagaż podręczny powinien służyć Ci jako awaryjny ekwipunek. Jeśli tylko masz taka możliwość dobrze jest wziąć nie tylko swoja ulubioną małą torebeczkę, którą jest taka śliczna, ale również mała walizeczkę/torbę, która pozwoli zabrać wszystkie potrzebne rzeczy. To w niej powinno się zawierać wszystko co może przydać Ci się w trakcie drogi – od dokumentów podróżnych (warto nosić je zawsze blisko siebie, najlepiej w nerce albo saszetce zawieszonej na szyi), przez różnego rodzaju czasoumilacze (książka, mp3, komórka) przez podstawowe kosmetyki, szczególnie przydatne w dłużej podróży (szczoteczka, dezodorant, krem) po zapasowy zestaw ubrań – nigdy nie wiadomo kiedy akurat Twój bagaż zaginie w trakcie lotu i zostaniesz w obcym kraju na kilka dni bez swoich rzeczy – czy dodatkową poduszkę. Jedną z ważnych rzeczy, o których większość z nas zapomina a w dzisiejszych czasach nie da się bez niej żyć jest ładowarka do telefonu. Przy dłużej podróży możesz mieć pewność, że bateria Twojego smartfonu nie wytrzyma. Możesz więc zabrać ze sobą ładowarkę by skorzystać przy najbliższej okazji z gniazdka, bądź wyposażyć się w dobry powerbank, który pozwoli doładować Ci telefon w dowolnej chwili.

3. Niedopasowane zestawy

Mając ciągły dostęp do pełnego zestawu wszystkich naszych ubrań przyzwyczajamy się, że możemy dowolnie je ze sobą łączyć w miarę potrzeb i nastroju. W trakcie wyjazdu jednak sytuacja objawia się zgoła odwrotnie. Jesteśmy bardzo mocno ograniczeni określoną liczbą sztuk odzieży, które ze sobą zabierzemy. Jeśli więc postawimy na zabranie ze sobą wszystkich naszych ulubionych rzeczy, nie zwracając uwagi na szerszą perspektywę, może się okazać na miejscu ku naszemu ogromnemu zdziwieniu, że zostaniemy z musztardowymi spodniami, zielonym sweterkiem, pomarańczową bluzką i sukienką w kropki… Warto więc myśleć całymi zestawami – skoro chcesz zabrać swoja ulubioną koszulę w kratę pomyśl jaki dół będzie do niego pasować i jakie jeszcze inne bluzki możesz zabrać do tej samej pary spodni. To jest moment, w którym trzeba wziąć pod uwagę charakterystykę Twojego wyjazdu: gdzie jedziesz, jaka będzie pogoda, co będziesz robić na wyjeździe i ile dni bez pralki przyjdzie Ci wytrzymać.

4. Drogocenne rzeczy

Każdego z nas kusi by na wakacjach wyglądać wspaniale. W końcu jest to jedna z tych nielicznych okazji kiedy uwieczniamy na zdjęciu prawie każdy moment, czujemy się wyśmienicie więc i chcemy wyglądać wyśmienicie. Szczególnie jeśli w trakcie wakacji jesteśmy w trakcie poszukiwania jakiegoś bardziej lub mniej przelotnego romansu. Zapominamy, że to właśnie wyjazdowe ciuchy najczęściej ulegają wszelkiego rodzaju uszkodzeniom, po wakacjach stając się wyblakłe od słońca, poplamione lokalnymi smakołykami, przepalone papierosem po zabawie w tłocznym klubie, rozciągnięte od niepoprawnego prania itp. Wiele z naszych rzeczy może również ulec zgubieniu czy też kradzieży i wtedy okaże się, że koszt naszej wycieczki znacznie wzrasta. Zanim więc wpakujesz do torby swoja ulubioną parę trampek, najlepszą imprezową sukienkę, szpanerski zegarek i drogie kolczyki zastanów się dwukrotnie czy nie żal ci wystawiać ich na ryzyko podróży tylko w jedną stronę.

5. Droga powrotna

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest przygotowanie bagażu do drogi powrotnej. Jeśli jesteście dumi z siebie, że przed wyjazdem w ostatniej chwili udało Wam się domknąć walizkę przy pomocy taty, wujka, ogromnej ilości stretchu i wszędobylskiego kota, to jednakże pakując się z powrotem do domu możecie nie być już tak zadowoleni, że wybraliście jednak mniejszą torbę. Można temu łatwo zaradzić zostawiając trochę wolnego miejsca w bagażu. Przyda się ono zawsze na liczne pamiątki, które możecie chcieć przywieźć z wakacji, nowe ciuszki czy odrobinę muszelek z nowoodkrytej plaży. Kolejną rzeczą, której nigdy za wiele na wyjeździe są siatki foliowe. Możesz w nie popakować buty, by nie ubrudziły ci reszty ubrań, brudne rzeczy do prania, wszelkie płyny, które grożą rozlaniem. Zapewnisz sobie w ten sposób, że te wszystkie wybrane rzeczy, które zabierasz w podróż dojadą i wrócą w jak najlepszym staniem.

Wyposażeni w te 5 prostych porad możecie spokojnie zasiadać do pakowania nie obawiając się, że w trakcie studenckiego wyjazdu zabraknie Wam najbardziej potrzebnych rzeczy.

Share this post
  , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *