Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jaki podróżnik w Tobie siedzi?

Podróżowanie teoretycznie pozwala nam przełamać bariery i pozbyć się zakorzenionych w nas uprzedzeń. Otwiera nas na nowe miejsca, smaki, ludzi i perspektywy. Z drugiej jednak strony niejednokrotnie w przewrotny sposób wzmacnia wręcz nasze wcześniej wyrobione sądy i utwierdza postrzegane przez nas stereotypy. Sprawdź jakie typy turystów możesz najczęściej spotkać w trakcie studenckich wyjazdów oraz innych podróży.

Podróżnik 1: Rozdziawiony nowicjusz

Pierwszy raz na wakacjach, czy to za granicą czy w kraju. Wszystko wydaje mu się piękne i niepowtarzalne. Oczywiście wszystko trzeba uwiecznić na zdjęciach. Las na wprost, artystyczne zdjęcia przez szybę. Aparat ma cały czas przewieszony na szyi i oczywiście w rękach trzyma mapę pomimo tego, że idzie z przewodnikiem na zorganizowanej wycieczce.

person-beach-holiday-vacation

Podróżnik 2: Bosonoga

Jesteś w stanie wypatrzyć tego podróżnika z odległości wielu kilometrów. Wyróżniają go spłowiałe spodnie, znoszone koszulki oraz nieodzowny brak butów. Przy podróżowaniu ważne jest by nie przesadzać z ilością bagażu ale ten typ wnosi minimalizm na nowy poziom.

Podróżnik 3: Typowy malkontent

Występuje wiele rodzajów pieszych turystów od tych życzliwych po szorstkich czy będących w ciągłym biegu. Najgorszy jednak jest typ aroganta, który podróżując przez obce kraje nieustannie osądza ich funkcjonowanie i wytyka jak nie do pomyślenia byłoby przenieść podobne rozwiązania na grunt jego ojczystego kraju. Ludzie ci stronią od poznania prawdziwej lokalnej kultury wybierając odwiedzanie najpopularniejszych spotów turystycznych. Mają również w zwyczaju być najgłośniejszą osobą w barze.

Podróżnik 4: Wieloletni podróżnik

Zna każde najmniejsze miasto i zakątek na świecie. Wie jak tam dotrzeć. Mówi biegle w kilku językach, zna ciekawostki o wszystkich krajach. Nie ważne że już tu byłeś, nie masz takiej wiedzy jak on. Lata podróży i bagaż doświadczeń czyni go niekwestionowanym ekspertem.

Podróżnik 5: Poszukiwacz sensu życia

Nie dla niego wielkie miasta, kurorty, hotele. On szuka miejsca, w którym nikogo nie ma. Dzika plaża nad polskim morzem, a może jezioro, którego nie ma na mapie. Jego podróże trwają czasem miesiące lub lata, bo nie zagrzeje się na długo w jednym miejscu. Na pewno zrezygnuje z przewodnika i tras dla turystów dla podróżowania samemu swoimi drogami, gdzie go nogi poniosą.

Podróżnik 6: Licytator

Odwiedziłeś 10 krajów? Licytator był już w 20… Udało Ci się złapać okazję życia i znaleźć hotel za 20zł a noc? On i to przebił i spał na ławce w parku za darmo. Dla Licytatorów podróżowanie to jeden wielki konkurs i nie mają zamiaru pozwolić sobie w nim przegrać.

Podróżnik 7: Dusigrosz

Większość ludzi stara się trzymac w ustalonym wcześniej budżecie na wakacje – i są jeszcze tacy, którzy za żadne skarby nie wydadzą nawet o złotówkę więcej niż muszą. W knajpie odmówią sobie deseru, pominie jedyną w swoim rodzaju okazję zobaczenia miejscowej atrakcji, będzie się targował na lokalnym bazarze do ostatniego grosza.

Podróżnik 8: Pomocna dłoń

Zapomniałeś kremu do opalania? Nim zdążysz zawołać on już będzie gotów posmarować Ci plecy. Nie wiesz jak dojść do sklepu, masz zagwarantowanego przewodnika. Pomoże we wszystkim z uśmiechem na ustach.

Podróżnik 9: Imprezowicz

Spokojne miasto nad polskim morzem? To nie dla niego. Ibiza, to jest dopiero miejsce na wakacje. Podczas wyjazdu nie ma co odpoczywać, trzeba zwiedzić jak największą liczbę pubów i klubów. Jak nie masz się z kim napić to wiedz, ze zawsze przyjmie Cię z otwartymi ramionami (i butelka).

IUJP9OI22I

Podróżnik 10: Perfekcjonista

Bardzo źle czułby się gdyby jego wakacje nie były idealne. Pięciogwiazdkowy hotel, podróż samolotem. Ubrania w walizce nie pogniecione, no i oczywiście przyszykowana na każda okazje. Z nim nie ma prawa nie udać się cokolwiek. Wakacje ma zaplanowane od A do Z i nie ma w nich miejsca na niedoskonałości.

A z Ciebie jaki jest podróżnik?

 

 

Share this post
  , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *