Chat with us, powered by LiveChat
Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Ubezpieczenie w podróży

Szykując się na wymarzone studenckie wakacje zazwyczaj w głowie mamy tylko te dni spędzone na wylegiwaniu się na plaży, chillout nad basenem, piękne widoki i masę wieczornej zabawy. Żeby jednak beztrosko cieszyć się latem warto wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu się na wszelkie niemiłe sytuacje, nad którymi wolimy się nie zastanawiać przed wyjazdem. I tu wchodzi w grę ubezpieczenie podróżne.

Obecnie mamy wiele opcji ubezpieczeniowych i dobrze jest się z nimi wcześniej zapoznać by wiedzieć co najbardziej odpowiada naszym potrzebom jak i charakterystyce naszego wyjazdu.

1. EKUZ

 

Podstawowym ubezpieczeniem każdego podróżującego po krajach Unii Europejskiej powinien być EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to karta, która zaświadcza, iż jesteście objęci ubezpieczeniem społecznym i przysługują Wam rzeczowe świadczenia zdrowotne. Innymi słowy gdybyście zachorowali za granicą bądź ulegli wypadkowi to posiadając EKUZ nie musicie płacić za leczenie, płaci za nie NFZ. Czy jest to przydatne? Bardzo :) Nawet najprostsza wizyta u lekarza na wakacjach kosztuje od 30-50 euro wzwyż, nie mówiąc już o jakiś skomplikowanych zabiegach. Nie zawsze mamy jednak tą gotówkę przy sobie, a nawet jeśli mamy to bądźmy szczerzy – o wiele przyjemniej wydać ją na pamiątki i przyjemności. Więcej o EKUZ i o tym jak ją wyrobić przeczytacie na jednym z naszych wcześniejszych wpisów na blogu.

ekuz_mockup

2. Studenckie karty ubezpieczeniowe – Euro26, ISIC

 

Do wyboru macie również międzynarodowe karty zniżkowo-ubezpieczeniowe: Euro26 i ISIC. Posiadacze tych kart poza otrzymaniem zniżek na transport, atrakcje turystyczne, usługi czy do różnych restauracji i sklepów, mają również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W obu tych kartach macie do wyboru pakiety ubezpieczeniowe poczynając od najbardziej podstawowych, do tych obejmujących podróże zagraniczne czy uprawianie sportów ekstremalnych. Wystarczy odpowiednio przemyśleć w jakim celu będzie Wam potrzebna karta i jaki rodzaj zabezpieczenia będzie Wam potrzebny. Koszt takich kart waha się się od około 40 zł do 150 zł rocznie w zależności od wybranych opcji. Jak widać jest to absolutnie studencka cena, Obie karty można wyrobić sobie w wielu biurach podróży jak i przez internet. Główną różnicą między nimi jest grupa docelowa – o ile karty ISIC są tylko dla studentów, tak kartę Euro26 może wyrobić sobie każdy do 30 roku życia. Dodatkowo karta Euro26 jest lepsza do podróży europejskich (oferuje na kontynencie więcej zniżek niż jej konkurentka), ISIC zaś ma globalny zasięg i jest objęta patronatem UNSECO.

usmiechnieta dzewczyna

3. Ubezpieczenie od agencji ubezpieczeniowej

Kolejną opcją jest wykupienie ubezpieczenia na wyjazd od biura ubezpieczeniowego. Zdecydowanie znajdziecie tutaj najszerszą gamę produktów jak najlepiej dopasowanych do Waszych potrzeb. Niestety wiąże się też z nimi zazwyczaj wyższa cena i tak o ile przy kartach ISIC i Euro26 zapłacimy do 150 zł za całoroczne ubezpieczenie, tak tutaj pojedynczy wyjazd może nas nawet tyle wynieść. W sieci znajdziemy wiele internetowych porównywarek ubezpieczeń turystycznych, np. ubezpieczeniaonline.pl albo wakacyjnapolisa.pl. Wszystkim podróżującym na własną rękę polecamy jednak udanie się po prostu do stacjonarnego agenta ubezpieczeniowego, który będzie miał u siebie oferty różnych biur i dobrze Wam najlepszy pakiet.

Wykupując zaś wakacje w biurze podróży nie musicie martwić się wyborem ubezpieczenia. Organizator turystyki ma obowiązek zapewnić Wam podstawowe świadczenia w cenie wyjazdu (choć czasem niektórzy wyciągają ten koszt z ceny wyjazdu i dodają jako obowiązkową dodatkową opłatę). Dodatkowo zazwyczaj proponuje również rozszerzone pakiety za opłatą, dzięki którym możecie z jeszcze spokojniejszą głową cieszyć się wakacjami. Wyjeżdżając z SHAKE IT! na wakacje studenckie macie również zagwarantowane ubezpieczenie – różne pakiety w zależności od rodzaju wyjazdu. O ile wyjazdy wypoczynkowe mają zazwyczaj w cenę wliczone podstawowe ubezpieczenie, tak wyjazdy sportowe posiadają już rozszerzone pakiety. Więcej o naszych pakietach przeczytacie w FAQach oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Pamiętajcie, że strzeżonego Pan Bóg strzeże i lepiej przygotować się odpowiednio przed wyjazdem niż później żałować. Uzbrojeni w taką wiedzę możecie spokojnie szykować się do wakacyjnych podróży i w pełni korzystać z letniego chillu.

Share this post
  , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *